Zavřít reklamu

Válka mezi uživateli iOS a Androidu zuří prakticky od chvíle, kdy byly tyto systémy stvořeny. Přestože se mezi jejich uživateli najdou i tací, kteří mají pro konkurenční systém slova chvály a respektu, obrovské množství lidí nemůže přijít konkurenci svého oblíbeného systému na jméno a absolutně odmítají pochopit, jak jej vůbec může někdo používat. V obou těchto táborech ale existují přeběhlíci, kteří se nechali zlanařit kvalitami konkurence a nyní je s oblibou využívají. Jaký k tomu ale vlastně měli důvod?

Přesně tuto otázku se rozhodl zodpovědět portál PCMag, který ve svém průzkumu oslovil na 2500 uživatelů smartphonů v USA, mezi kterými bylo jen pro zajímavost 29% přeběhlíků mezi systémy. Těm položil několik zajímavých otázek, ze kterých následně vyvodil přesnou odpověď na otázku, proč se lidé vlastně rozhodnou pro přechod ke konkurenci. A co je tedy pro jablíčkáře tím největším lákadlem konkurence? Samozřejmě cena.

Velkým lákadlem byl pro mnoho uživatelů Androidu vloni představený iPhone X:

Obecně se dá o smartphonech s operačním systémem Android říci, že jsou levnější a to i v případě nejlepších modelů. Ty sice často začínají na vysokých částkách, jejich cena ale postupem času klesá a díky různým slevovým akcím je lze čas od času sehnat doslova za hubičku. To ale u Applu zas tak často nevidíme. Celých 29 % dotazovaných exjablíčkářů tak uvedlo, že k přechodu se rozhodli právě kvůli ceně konkurence. 30 % pak odpovědělo, že u Androidu hledalo lepší uživatelský zážitek, naopak kvůli většímu množství aplikací na Android přešlo jen 6 % exjablíčkářů.

Co se pak týče exandroidistů, kteří zamířili na iOS, u nich hrál největší roli daleko lepší uživatelský zážitek, který iOS dopřává. Kvůli němu totiž na iPhony přešlo 47 % všech přeběhlíků. Čtvrtina přeběhlíků se pak pro přechod rozhodla kvůli lepšímu designu, fotoaparátu a podobným věcem, které dle jejich názoru u telefonů s Androidem pokulhávají.

604332-why-axis-why-people-switch-mobile-oses

A co vy? Nabízí Android něco, čím byste se nechali zviklat k přechodu, nebo jste tak zarputilými milovníky Applu, že nic jiného než iPhone v kapse zkrátka nesnesete? 

learning-from-pixel-2-xl-with-android-p-featured

Související články

Dnes nejčtenější

.