Další kopie iPhonu X je na světě. Tentokrát z dílny Motoroly

Ani téměř rok po představení iPhonu X neustává kopírovací mánie, kterou rozproudili ostatní výrobci. Valná většina z nich se sice jeho designu kvůli výřezu v horní části displeje zprvu smála, kvůli oblibě iPhonu X jej však do svých nových telefonů také použila. Díky tomu jsme tak již v minulých měsících viděli spoustu velmi podobných smartphonů, které jako by iPhonu X z oka vypadly. S dalším jeho bratříčkem pak nyní přispěchala i Motorola.

O Motorole bylo v minulosti slyšet opravdu hodně. Na výsluní se vyšvihla třeba díky “véčkovému” modelu Razer V3, jehož reklamy nás v televizích masírovaly před lety vcelku slušně. Po nějaké době se ale Motorola spíše stáhla do ústraní a tolik o ní již slyšet nebylo. Zašlý lesk se tak možná nyní snaží znovu obnovit právě smartphonem, při jehož designování se evidentně inspirovala právě iPhonem X. 

Model P30 se může pochlubit 6,2” displejem přes celou přední stranu,  kterou zdobí obligátní výřez v displeji a zaoblené rohy na všech stranách. Na spodní straně je pak rámeček o něco širší než je tomu u iPhonu X a zdobí jej logo Motoroly. Na první pohled rozhodně zaujmou i záda telefonu, která jsou též těm z iPhonu X velmi podobná. I na nich totiž naleznete duální fotoaparát, který je po designové stránce takřka totožný s tím jablečným. Motorola jej dokonce též obalila stříbrným či černým rámečkem, jako tomu je u modelu od Applu. Místo nakousnutého jablíčka ale na zádech kulaté logo M, za kterým se skrývá čtečka otisků prstů. 

Co se pak týče hardwarové výbavy, ta není u P30 též špatná. Majitelé se budou moci těšit na procesor Snapdragon 636, 6 GB RAM paměti, 128 GB interní úložiště a 3000 mAh baterii. Zadní fotoaparát pak dostane 5 MPx a 16 MPx snímač, přední pak 12 MPx. Paradoxem ale je, že přestože je v displeji výřez, nenaleznete v něm senzory pro rozpoznávání obličeje. Telefon tak odemknete buď přes otisk prstu, nebo klasickými kódovými cestami. V telefonu pak samozřejmě běží systém Android. Vybírat pak lze z několika barevných variant, mezi kterými je i černá a bílá známá právě z iPhonu X. 

Telefon je zatím k dispozici v Číně a o jeho rozšiřování do dalších zemí není v tuto chvíli příliš jasno. Každopádně by ale měla být jeho cenovka o poznání nižší než 1000 dolarů, které si účtuje Apple za iPhone X. Ocenit by jej tedy mohli všichni ti zákazníci, kterým se design iPhonu X líbí, ale 30 tisíc korun za telefon nejsou ochotní zaplatit. 

| | Zdroj
16
Leitz

Diskuze

  Patrick Neumann

  Wow me se libi ale to pojede na nakym androjdu 🙈

  Reagovat

  no, on A8 je aktuálně pro uživatele daleko před iOS 11, obávám se, že u iOS 12 to bude dost podobně. Snad jediné, v čem má iP pro uživatele výhodu je dlouhotrvající SW podpora. Jinak je ve všem A8 uživatelsky přívětivější, a to tak že o hodně. Škoda jen, že ti, kteří i v A telefonech mají rozumnou SW podporu přistoupili na asijské praktiky co největších displejů a tak není možné koupit rozumně velký A telefon (do 140 mm) s „rozumnou“ SW podporou. 🙁

  Reagovat

  🙂 Podoba náhodná…ale to mne nepobuřuje – největší „zloděj“ a plagiátor byl víme kdo a netajil se tím. Spíše mne zarazila poslední věta, protože 30t za telefon se zdá být hodně asi každému a design iPhoneX se mně tedy líbí moc (mám jej od provního dne, kdy to bylo možné a ještě se mi nepřejedl)…ale alternativa? S Androidem?:-))

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz