Zavřít reklamu

Technológia sa deň čo deň vyvíja míľovými krokmi a my si tak môžeme zaobstarať prostriedky, o ktorých sme pred niekoľkými dekádami ani nesnívali. Výbornou ukážkou posunu inovácií a implementovania nových funkcií do technologických hračiek je nový dron od spoločnosti Yuneec. Prídavok do pestrého zoznamu kvadrokoptér s názvom Mantis Q poslúži nie len profesionálnym fotografom ale aj nadšencom netradičných voľnočasových aktivít.

DJI si za posledných pár rokov vyslúžil status spoľahlivého predajcu kvalitných dronov, ktorých vyhľadávajú ako amatéri, tak aj profesionáli. Samozrejme, najväčší rozdiel nájdeme v cenových kategóriách a práve v tomto bode chce zasiahnut spoločnosť Yuneec. Nový model Mantis Q je dostupný v cenovke 500$, no okrem fotoaparátu a videokamery z vtáčej perspektívy sa dočkáme kompletného balíka funkcií. Dron disponuje hlasovým ovládaním, ktoré funguje na niekoľkých úrovniach podľa toho, ako chceme stroj využívať. Klasické povely ako „zatoč vľavo“ alebo „otoč sa“ dopĺňa možnosť vytvárania fotografií alebo pristátia na vami určené miesto.

Mantis Q zaujme takisto svojou váhou, nakoľko váži o niečo menej ako 0,5 kg  , takže ho pohodlne vložíte do menšej tašky či batohu. Dron dosahuje rýchlosť 70,8 km/h, čo je celkom pozoruhodné vzhľadom na jeho malé rozmery. Výdrž batérie nie je tiež na zahodenie. Dron vydrží na jedno nabitie okolo 30 minút, v závislosti od toho, ako sa používa. S týmto modelom by chcel Yuneec konkurovať spomínanému DJI, presnejšie extrémne populárnemu modelu Spark. Okrem popisovaných vychytávok je v stroji zabudovaný čip, ktorý slúži na rozpoznávanie tvárí, ktorý je prepojený s hlasovým ovládaním. Mantis by tak mal byť schopný rozoznať danú osobu z 13 stôp (takmer 4 metre), čo síce nie je veľa, no možnosť určite poteší. Ťažko povedať, či sa firme podarí zosadiť z trónu firmu DJI, no za svoj nový model v podobe Mantis Q si tvorcovia určite zaslúžia uznanie.

  • Outdoorové smart drony od firmy Yuneec nájdete na Alza.cz

Yuneec

Související články

Dnes nejčtenější

.