Zavřít reklamu

Že je Apple Park mistrovským kouskem stavebnictví už víme všichni nějakou tu dobu. Apple nás do svého nového sídla ale bohužel zatím detailněji nepozval, takže si musíme vystačit jen se záběry z dronů či fotkami zaměstnanců Applu, kteří je čas od času umístí na své sociální sítě. Jeden z velmi zajímavých detailů Apple Parku nám ale na svém Twitteru před pár hodinami odhalil i šéf Applu, Tim Cook. A že je skutečně na co se dívat.

K výstavbě Apple Parku bylo použito obrovské množství skla, které je pro Apple a jeho styl velmi typické. Ostatně, při pohledu na jeho Apple Story musí být všem hned jasné, že je to právě sklo v kombinaci s jednoduchými liniemi, v čem našel Apple velké zalíbení. Krom pevných skleněných plátů pak opatřil Apple svou vesmírnou loď, jak se budově často říká, o obřími motorizovanými skleněnými vraty, které v případě uzavření plní roli pouhé zdi. A právě tyto vrata se nachází v části, kde leží hlavní kavárna objektu. Pokud je venku krásné počasí, není problém je otevřít a kavárnu a potažmo i zbytek areálu perfektně provzdušnit. A právě otevírání těchto monstrózních vrat zachytil Tim Cook na svůj Twitter.

Jak můžete sami na videu z Twitteru vidět, vrata skutečně vyplňují okraj budovy od podlahy až ke stropu a jsou lehce zakřivená. Po otevření pak umožní budově zcela přirozeně větrat bez potřeby využívat různé klimatizační systémy, což je samozřejmě pro přírodu velmi šetrné a zapadá to tak do idei Applu. 

Apple Park:

Podobná řešení nejsou ničím výjimečným

Přestože vypadá podobné řešení jako z jiného světa, pro Apple ničím novým rozhodně není. Podobnými vymoženostmi totiž vybavuje i některé své Apple Story, které díky tomu dostávají zcela nový rozměr. S podobně řešenými posuvnými dveřmi se tak můžete setkat například v Apple Storu v San Franciscu. 

Je zajímavé, že se podařily tyto dveře podle všeho zprovoznit až tento týden, jelikož jsme o nich doposud žádné detailnější zprávy neměli. Pokud byste si je ale chtěli prohlédnout naživo detailněji, budete mít bohužel smůlu, jelikož Apple do svého kampusu nezvané návštěvníky nepouští. Příjemnou alternativou je tak alespoň ARKitový model, který si můžete prohlédnout v návštěvnickém centru Apple Parku a ve kterém již jsou tyto dveře zaneseny. 

Apple Park
Zdroj: Instagram
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější