Zavřít reklamu

Každý fanoušek strategií jistě už někdy slyšel o sérii Total War. Ta má na svém kontě už nespočet dílů řazených do různých historických období, avšak snad nejznámější je díl, který vyšel jako třetí v pořadí v roce 2004 s názvem Rome: Total War. mac OS verze jsme se dočkali v roce 2010 a na iPady tato hra dorazila koncem roku 2016. A nyní se dočkají i majitelé iPhonů.

Tento mix tahové a real-time strategie nás zavede do Římské republiky zhruba 200 let před naším letopočtem. Převezmete roli jedné ze tří římských rodin a váš úkol zní jednoduše – stát se císařem a dobýt 50 provincií. Podrobnější popis hry i její zhodnocení si můžete přečíst v naší recenzi iPadové verze.

Takto vypadá Rome: Total War na iPadu:

Pokud jste vášnivými hráči strategií, ale máte pouze iPhone, budete se moci pustit do bojů o římské provincie už 23. srpna. Cena je stejná jako u iPadové verze, tedy 9.99 dolarů (249 Kč) a pokud už vlastníte tabletovou variantu, do iPhonu si ji samozřejmě budete moci stáhnout zdarma. Navíc nepřijdete ani o váš progres, který se také přesune do iPhonu. Potěší také seznam podporovaných modelů – Rome: Total War spustíte na jakémkoliv iPhonu od verze 5s.

Studio Feral Interactive navíc oznámilo, že Total War bude využívat nejnovější verze Apple API Metal. Díky ní bychom se měli dočkat lepšího výkonu, vylepšeného grafického kabátku a nižší spotřeby baterie. Jen pozor na velikost – Rome: Total War potřebuje k instalaci minimálně 4 GB volného místa.

Rome Total War FB

Související články

Dnes nejčtenější

.