Zavřít reklamu

Applu se podle zveřejněných finančních výsledků daří více, než kdy dřív. Podíl na tom mají i služby, které mají 18% podíl na celkových tržbách ve výši 53,3 miliard dolarů. Jednou z nich je i Apple Pay, která je u zákazníků čím dál populárnější. Momentálně 20 % uživatelů smartphonů ten svůj používá i jako elektronickou peněženku, avšak očekává se nárůst až na 80 %.

Samotné Apple Pay má nyní už přes 252 milionů uživatelů, což je 31 % ze všech aktivních iPhonů. A tito lidé už provedli přes miliardu transakcí pouze během posledního čtvrtletí. U tohoto čísla se odhaduje nárůst o 200 % během příštího roku. Zajímavé je zeměpisné porovnání. Ve světe roste uživatelská základna rychleji, než v USA. To je však pochopitelné, protože například v Evropě teprve služba do některých zemí přichází. Nicméně z celkového počtu se jedná o obyvatele USA pouze v 15 % případů, zbývajících 85 % je z jiných částí světa.

Apple Pay je čím dál populárnější, my však stále čekáme.

Aktuálně je Apple Pay dostupné ve 24 zemích a brzy přibude další – Německo. Nicméně i přes velké rozšíření a popularitu u zákazníků tvoří výdělek z Apple Pay pouze 1 – 2 % z celkových tržeb za všechny služby Applu. Nicméně i toto číslo by mělo postupně růst se zvyšováním transakcí i počtu uživatelů. Apple má oproti jiným elektronickým peněženkám výhodu především ve značce. Díky své dobré pověsti tak má jednodušší vyjednávání s obchodníky i bankami, které budou Apple Pay podporovat. A jako na konci každého podobného článku si musíme postesknout a doufat, že příchod Apple Pay do Česka a na Slovensko je blíž, než si myslíme.

apple-pay-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.