Zavřít reklamu

Navzdory tomu, že je Tesla vnímaná ako priekopník nie len na poli energie ale aj dizajnu, jej modely začínajú pomaly pociťovať zub času. Samozrejme, nejedná sa o novinky, ktoré prešli niekoľkými faceliftami, ale prvé elektromobily s titulom Model S. Ten sa totiž prvý krát objavil na koncepčnom predvádzaní ešte v roku 2009 a uznajte sami, že takmer dekáda sa na vzhľade auta dokáže riadne podpísať. Produkcia vozov začala o tri roky na to a nasledujúci facelift v roku 2016 priviedol celkový dizajn Modelu S k dokonalosti. Ako by však mohla vyzerať nová generácia Modelu S 2?

Ešte pred samotnou spoločnosťou sa o návrh vzhľadu novej generácie spomínaného modelu postaral nezávislý dizajnér Emre Husmen. Jeho vízia potenciálne pripravovaného modelu je naozaj dychberúca, nakoľko vozidlo vyzerá oveľa futuristickejšie ako v prípade momentálnej verzie. Nejedná sa o prvé odhady dizajnéra z Instanbulu, ktoré boli orientované práve na vozidlá spoločnosti Tesla. Pred nejakým časom sme sa z jeho pera dočkali návrhu Tesla Roadster.

Fantastické návrhy pre dizajn Modelu S 2 od Tesly nájdete v nasledujúcej galérii:

Vizuálne najrevolučnejšou zmenou je aerodynamické prevedenie elektromobilu. Na karosérii môžeme vidieť viac ostrých hrán, ktoré v spojení s takpovediac známym dizajnom pôsobia naozaj agresívne a dravo. Dizajnér hovorí, že ako prvotný nápad poslúžila práve aerodynamika v prípade strešnej línie. Od tohoto faktu sa následne odvíjalo prispôsobenie prednej masky a bočných línií až po zadnú časť vozidla.

V čiernom prevedení vyzerá dizajn rovnako famózne, čo poviete? 

Interiér zahŕňa zakrivenú 19-palcovú OLED obrazovku, ktorej ovládanie je rozšírené o dotykový panel na volante. Masívna doska pôsobí v kombinácii so sedadlami športovo, no zároveň komfortne. Šance na potenciálny príchod podobného dizajnu v prípade novej generácie Modelu S sú však viac ako pravdepodobné. Rovnakého prevedenia sa bohužiaľ s určitosťou nedočkáme, nakoľko sa jedná o nezávislého dizajnéra. Spoločnosť Tesla by si však určite nemala nechať ujsť tento podarený koncept.

Tesla

Související články

Dnes nejčtenější

.