Zavřít reklamu

Ztráta kontaktů na vašem jablečném zařízení může být opravdovou katastrofou, ještě k tomu když si například omylem smažete kontakt, který je pro vás velice důležitý. Může se jednat o kontakt, který vám na koupališti dala krásná slečna nebo například kontakt „starého známého“, se kterým byste rádi někam v budoucnu ještě zašli. Naděje ale vždycky umírá poslední a i pro tento případ, kdy si nechtěně smažete některý z důležitých kontaktů, je tady řešení. Apple to má vyřešeno velice jednoduše a vše, co k obnovení kontaktů potřebujete, je připojení k internetu. Pojďme se tedy podívat, jak na to.

Jak obnovit smazané kontakty

Nejprve je nutné, abyste na vašem zařízení – v mém případě na MacBooku – přešli na webovou stránku icloud.com. Zde se pomocí našeho Apple ID a hesla k němu přihlásíme. Pokud máme na našem účtě aktivovanou funkci dvojitého ověření, přijde vám na jedno z vašich zařízení kód, který musíte zadat do políčka, které se zobrazí. Poté, co se úspěšně autorizujete, už pouze stačí, abyste na úvodní obrazovce přešli do Nastavení. Zde se objeví info o našich zařízeních atp., my ale sjedeme úplně dolů a v levé dolní části obrazovky klikneme na možnost Obnovit kontakty. Objeví se nové okno, ve kterém si vybereme, z jakého data chceme kontakty obnovit. Poté stačí, abyste u konkrétního data klikli na tlačítko Obnovit, a poté tuto akci ještě jednou potvrdili. Po finálním potvrzení se spustí obnova kontaktů. Nyní stačí, abyste chvíli počkali, dokud se obnova nedokončí.

Tak stejně, jako obnova kontaktů, může být provedena obnova souborů, kalendářů, připomínek a záložek. Vždy pouze stačí, abyste na iCloudu v dolní části nastavení stiskli příslušný odkaz, který váš přesune k samotné obnově. Dejte si ale pozor – pokud se rozhodnete pro obnovu kontaktů, tak obnovené kontakty přepíšou všechny ostatní, a to na všech zařízeních. Na úplný závěr ještě dodám, že je nutné, aby byla aktivována funkce ukládání kontaktů na iCloud. Zda-li máte tuto funkci aktivovanou se můžete podívat v Nastavení -> vaše jméno -> iCloud -> switch u položky Kontakty.

obnovit_kontakty_ios_Fb

Související články

Dnes nejčtenější

.