Zavřít reklamu

Vyšší teploty chytrým telefonům nějakým extra způsobem nevadí, každopádně co je moc, to je příliš. Když už se jedná o opravdu vysoké teploty, tak se váš iPhone může v tom lepším případě začít jen sekat, v tom horším se může například poškodit baterie. Poškození či exploze baterie sice není věc, která by se stávala každým dnem, proč ale takovou věc riskovat, když se můžete o telefon jednoduše postarat a vysokých teplot ho ušetřit? Pojďme se proto podívat na 10 základních tipů, pomocí kterých udržíte váš iPhone v optimální teplotě.

10 tipů na udržení iPhonu v optimální teplotě

Pokud vám přijde, že se iPhone zahřívá více, než je zdrávo a nebo pokud už jej pomalu ani nemůžete udržet v ruce, využijte těchto deseti tipů:

  1. Pokud na svém iPhonu máte obal, tak ho sundejte. Je jedno, jestli se jedná o úzký plastový kryt nebo huňatý růžový obal. Sundání obalu je první věcí, kterou pro snížení teploty můžete udělat.

  2. Nenechávejte telefon v autě. Teploty v autě, které zaparkujete na slunci, se mohou vyšplhat do obrovských výšin a rozhodně byste nechtěli, aby vám v tom nejhorším případě od baterie iPhonu shořelo celé auto.

  3. Také byste neměli iPhone nechávat na slunných místech a na místech, kde slunce „praží“ celý den. Pokud jste například na dovolené a ležíte na pláži, určitě telefon nechejte v batohu a raději se kochejte přírodou a zvuky vln.

  4. Nehrajte na slunci hry. Hraní her telefon vysoce zatěžuje a zahřívá. To znamená, že zde máme aspekt zahřívání hned dvakrát – hraní her je první a druhý je vysoká teplota. Tímto si můžete zničit baterii raz dva.

  5. Pokud zrovna nepotřebujete Bluetooth, tak ho vypněte. Modul Bluetooth taky „topí“ a může napomoct přehřátí celého systému. Bluetooth jednoduše vypnete v nastavení a nebo v ovládacím centru.

  6. Vypněte Polohové služby – v tomto případě se jedná o podobný případ, jako při Bluetooth. Polohové služby není třeba mít zapnuté celý den, jelikož taktéž telefon mohou zahřívat. Polohové služby vypnete v Nastavení -> Soukromí -> Polohové služby.

  7. Pokud jste nuceni používat navigaci, vypněte tzv. „turn-by-turn“ upozornění. Nechte si zapnuté pouze upozornění na případné výstrahy či oznámení, nikoliv na každou zatáčku a rovinku. I přehrávání zvuku iPhone zatěžuje a o to více, pokud jej máte připevněný v držáku na předním skle auta, kde na zařízení taktéž svítí slunce.

  8. Pokud to není vyloženě nutné, nenabíjejte telefon na přímém slunci. Baterie iPhonu se při nabíjení zahřívá a opět tady máme dvakrát aspekt zahřívaní, kdy v prvním případem je samotná vysoká teplota okolí a k tomu se přidá zahřívání při nabíjení baterie. Taktéž se distancujte od používání powerbank, které se mohou na slunci chovat podobně, jako iPhone.

  9. Zapněte režim letadlo. Při zapnutém režimu letadlo dojde k odpojení GPS, Bluetooth, Wi-Fi a dat. Režim letadlo můžete aktivovat v ovládacím centru.

  10. Poslední tip – vypněte celý iPhone. Pokud máte při extrémních teplotách o své zařízení strach a víte, že se nějakou dobu budete pohybovat na přímém slunci, tak nejlepší volbou bude, když iPhone vypnete a zapnete jej znova až tam, kde nebude velké horko.

Doufám, že vám těchto deset tipů pomůže udržet vaše zařízení při nízkých teplotách. Myslím si, že nejlepším řešením je v případě takových veder sbalit si plavky a ručník a jít se s přáteli například osvěžit někam k vodě. iPhone při tom nebudete potřebovat a myslím si, že i váš instagramový profil se jeden den obejde bez příběhu. Samozřejmě ale dbejte hlavně na sebe a své zdraví, nikoliv jen na váš iPhone – používejte hodně opalovacího krému, pijte (vodu) a užívejte si slunečných dnů :)

iphone teplota

Dnes nejčtenější

.