Zavřít reklamu

Na příchod velkého iPhonu X Plus se 6,5” OLED displejem se mnoho z vás již jistě těší. Zatímco však jeho design dobře známe ze spousty úniků, softwarové vychytávky, které by pro něj mohl Apple připravit, jsou zatím zahaleny tajemstvím. Brazliskému portálu iHelpBR se ale údajně podařilo z bety iOS 12 vytáhnout velmi zajímavé informace, které ve spojení s pravděpodobným rozlišením displeje pár softwarových zajímavostí, kterých se u X Plus dočkáme, prozrazuje.

Díky skutečně masivnímu 6,5” displeji s rozlišením 2688 x 1242 by měl iPhone X Plus podle všeho nabídnout stejně jako tomu je i u starších “pluskových” modelů speciální režim při otočení telefonu na šířku. Tento režim by přizpůsobil některé aplikace tak, aby nabízeli v tomto režimu daleko více možností a to například tím stylem, že by se displej pomyslně rozdělil na dvě části, přičemž jedna část by mohla zobrazovat seznam kontaktů a druhá pak detaily k jednotlivě zvoleným lidem. To samé by pak fungovalo například i u Mailu či Zpráv, kdy bychom měli na jedné straně seznam všech rozepsaných vláken a na straně druhé pak detail vlákna, které bychom si mohli buď procházet, nebo do něj začít rovnou psát. Díky tomu by se tak potenciál obřího displeje využil skutečně naplno.

Takto budou některé aplikace na displeji iPhonu X Plus vypadat: 

V tuto chvíli již můžete s téměř stoprocentní jistotu říci, že se tohoto režimu dočkáme u Mailu, Kontaktů, Kalendáře, Zpráv a Akcií. Je ale samozřejmě možné, že Apple takto uzpůsobí i další aplikace, u kterých si na to u displeje s úhlopříčkou 5,5” netroufl. A co víc, obří displej chystaného “pluska” by mohl otevřít dveře pro zcela nové možnosti multitaskingu, který by se mohl podobat třeba i tomu z iPadu. Jablečný telefon by na to výkon rozhodně měl a prostor na displeji alespoň na pár základních věcí rozhodně taky. O příchodu této novinky se ale důkazy zatím objevit nepodařily. 

Tak či tak bude nové “plusko” velmi zajímavé a s ohledem na obří oblibu této řady v posledních letech takřka se stoprocentní jistotou i úspěšné. Již nyní totiž slyšíme hlasy dychtivých jablíčkářů, kteří si právě na chystaný iPhone X Plus brousí již nějaký ten pátek zuby a jsou ochotni jej ukořistit za jakoukoliv cenu. Ta by ale nemusela být ve výsledku až tak hrozná. Valná většina analytiků se totiž shoduje na tom, že Apple letos nasadí agresivnější cenovou politiku, která mu pomůže iPhony protlačit k co nejvíce lidem. Nejlevnější z trojice iPhonů by tak mohl stát zhruba 600 až 700 dolarů, iPhone X s OLED pak zhruba 800 až 900 dolarů a největší model zhruba 1000 dolarů, což je cena nynějšího iPhonu X. Pokud by se Apple k použití těchto cen skutečně rozhodl, určitě bychom se nezlobili. 

iphone-x-plus-landscape-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.