Zavřít reklamu

Už dříve jsme se dozvěděli, že se Apple snaží zbavit závislosti na jediném dodavateli OLED displejů, kterým je momentálně Samsung. Před měsícem přišly zprávy o probíhajících jednáních se společností LG Display, která by měla nejprve dodat 2-4 miliony displejů. Do budoucna se měl jejich počet zvýšit. Navíc kromě LG má zřejmě zájem o výrobu OLED displejů i čínská společnost BOE Technology. Ta už v současné době s Applem spolupracuje, dodává totiž displeje pro iPady či MacBooky.

Analytik společnosti IHS Markit, Jerry Kang, v rozhovoru pro Bloomberg řekl: „Zajištění druhého dodavatele OLED displejů je pro Apple velmi důležité, protože mu to umožní snížit svou závislost na Samsungu, který je momentálně jediným dodavatelem. Také tento krok pomůže k rychlejšímu rozšíření těchto obrazovek a více dodavatelů znamená pro Apple i nižší cenu za kus.“

Nyní však přichází zprávy o tom, že si na tento typ displejů od LG ještě nějakou dobu počkáme. Společnost je totiž stále ve fázi testování jejich sériové výroby. Sice už unikl i obrázek vyrobeného OLED displeje od LG, ale mohlo se jednat pouze o zkušební kus pro Apple, aby viděl kvalitu displejů od této společnosti.

U iPhonu X byl výhradním dodavatelem displejů Samsung, stejně tomu zřejmě bude i letos.

LG zkrátka vývoj nestíhá a například testy masové produkce se neočekávají dříve než v září tohoto roku. To už je však celkem pozdě na to, aby jimi mohly být osazeny letošní iPhony. Samsung již počítá s dodáním 75 milionů OLED displejů a LG by mohl pokrýt zhruba 2-4 miliony kusů, i přesto, že by výroba začala později.

Z LG by se tím pádem mohl stát dodavatel především náhradních displejů na opravy a Samsung tak zřejmě i nadále zůstane výhradním dodavatelem. Tomu nahrává i fakt, že například výše zmíněná firma BOE Technology je schopna vyrobit ještě menší množství, než LG. Na rozprostření objednávek mezi více společností si tedy musí Apple počkat minimálně další rok.

lg oled displej

Související články

Dnes nejčtenější

.