Zavřít reklamu

Sociálna sieť Twitter aplikuje novú metódu boja proti podvodníkom v oblasti kryptomien. Odteraz bude systém zámerne vyhľadávať všetky kontá, ktoré sú nejakým spôsobom prepojené alebo odkazujú na informácie známeho filantropa a zakladateľa známych firiem, Elona Muska. Takže ak sa vaše meno účtu zhoduje s menom majiteľa spoločnosti Tesla, dlho sa na sociálnej sieti neohrejete. Systém vás po vyhľadaní automaticky zablokuje a zamedzí vám doň prístup. Twitter si automaticky začne zisťovať viac informácií, ktoré skôr či neskôr povedú k tomu, že budete odhalený a o svoj účet prídete.

„V rámci nášho zabezpečenia a neustáleho úsilia v boji proti spamu a škodlivým aktivitám v našich službách testujeme nové opatrenia na napadnutie účtov, ktoré používajú výrazy bežne spojené so spamovými kampaňami. Neustále zdokonaľujeme tieto detekcie na základe zmien v činnostiach súvisiacich so spamom, „uvádza hovorca sociálnej siete Twitter vo svojom vyhlásení. Spoločnosť sa ale zároveň nevyjadrila, či bolo toto opatrenie zavedené aj pre iné známe osobnosti.

Účet Elona Muska je jeden z najpopulárnejších na sociálnej sieti Twitter aj vďaka vtipným odkazom. 

Tu sa ale vynára otázka: Prečo by som si mal meniť svoje meno účtu na Elon Musk? Ľudia to jednoducho robia pre zaujatie pozornosti, pre „zábavu“ ale hlavne v spojení s kryptomenami. Všetci dobre poznáme Elonov postoj k tejto skutočnosti (napríklad obrázok vyššie), preto je jasné čo tým ľudia sledujú. Mnohým užívateľom sa pod ich tweetmi a príspevkami objavovali správy od užívateľa menom „Elon Musk“, ktorý im ponúka vstup na trh s kryptomenami, pričom všetko čo k tomu potrebujú, je určitý finančný vklad v hotovosti. Už tento krok sa zdá ako neuveriteľný a zdá sa, že by naň nikto neskočil. Opak je však pravdou a práve táto skutočnosť viedla operátorov z vyšších miest zakročiť.

Oficiálne si tak nikto nemôže zmeniť meno na Elon Musk, iba sám nositeľ tohoto mena, ktorý tak určite neučiní. Niekedy sa tieto prípady týkali aj voľného odberu elektromobilov Tesla, alebo ukážok tajných fotografií, ktoré odhaľujú vývoj vesmírneho programu SpaceX. Tak či onak, je tento prípad v podstate uzavretý, no mnoho ľudí hlási zmeny mena na Elon Musk aj napriek tomuto zabezpečeniu. Uvidíme ako sa k tomu sociálna sieť Twitter postaví a aké stanovisko zaujme.

Elon

Související články

Dnes nejčtenější

.