Zavřít reklamu

Denně se k nám prostřednictvím více či méně důvěryhodných a více či méně obskurních webových stránek dostávají zprávy nejrůznější úniky, týkající se mobilních telefonů. Některé jsou očekávatelné, jiné věrohodné, jiným byste zase věřili jen s opravadu velkou dávkou sebezapření a fantazie. Únik, který se objevil dnes, se ale přece jenom v něčem vymyká.

Na fotografiích, které zveřejnil web SlashLeaks, můžeme vidět něco, co silně připomíná součásti Tesla smartphonu – kdyby v současnosti nějaký Tesla smartphone existoval. Společnost Tesla vyrábí automobily, ale také baterie pro nejrůznější účely, solární panely, nebo třeba dobíjecí stanice pro své elektromobily, ale mobilní telefony v nabídce neměla a nikdy se nikdo z Tesly nezmínil o tom, že by se v tomto směru mělo cokoliv změnit. Jak si tedy vyložit to, co vidíme na snímku?

O zdroji fotografie server SlashLeaks sveřepě mlčí a kromě snímku nezveřejnil žádné další informace. Vypadá to, že se na fotografii opravdu nacházejí díly Tesla smartphonu: přední část svým designem s drobným horním výřezem připomíná iPhone X a obklopují ji úzké rámečky. Zadní část údajného smartphonu je opatřená výrazným logem společnosti Tesla, výřez v levé horní části napovídá, že by se mohlo jednat o smartphone s duálním fotoaparátem. Slashleak části domnělého smartphonu označil jménem Tesla Quadra.

Existenci součástí, které ukázal SlashLeaks, nelze popřít. Otázka zní, za jakým účelem byly vlastně vyrobeny. Může se teoreticky opravdu jednat o originální smartphone z produkce společnosti Tesla, což ale příliš pravděpodobně nezní. Může jít o limitovanou edici doplňků pro smartphone, to ale nedává o nic více smyslu. Pravděpodobná je ale nejen možnost, se jedná o podvod – teoreticky je i možné, že Tesla uzavřela partnerství s některým z výrobců telefonů s OS Android, podobě jako v minulosti Porsche.

Tesla logo

Související články

Dnes nejčtenější

.