Zavřít reklamu

Není to tak dávno, co se rozhořela kauza, týkající se přehřívání nejnovějších MacBooků Pro 2018 v nejvyšší konfiguraci. Internet zaplnily vášnivé debaty o tom, kdo nebo co za problém může, zda se vlastně skutečně jedná o problém, případně zda se vyplatí u Applu kupovat high-endové modely. Apple dnes ale konečně přišel s řešením celého problému.

Tím je softwarová aktualizace, kterou dnes cupertinská společnost pro majitele zasažených MacBooků Pro vydala. Aktualizace by měla opravit chybu, která vedla k problémům s výkonem nejnovějších jablečných laptopů. Ten značně klesal vinou nadměrného přehřívání počítače. Prohlášení společnosti Apple je následující:

„Po rozsáhlém testování výkonu při četném pracovním zatížení jsme zjistili, že firmware postrádá digitální klíč, který má vliv na teplotní správu systému a který může u nového MacBooku Pro způsobit při tepelném zatížení výrazné zpomalení. Oprava je obsažena v dnešní macOS High Sierra 10.13.6 Supplemental Update a my vám ji doporučujeme. Omlouváme se všem zákazníkům, kteří na svých nových systémech zakusili méně než optimální výkon.“

Aktualizace následovala po četných zprávách a stížnostech, týkajících se poklesu výkonu, souvisejícího s přehříváním počítače. Jeden z prvních, kdo na problémy upozornil, byl youtuber Dave Lee, výkon nových MacBooků Pro následně s podobným výsledkem otestovali například v redakci serveru 9to5Mac. Drtivá většina případů se týkala nejnovějších MacBooků Pro v nejvyšší konfiguraci, server 9to5Mac ale uvádí, že problém může zasáhnout kterýkoliv z nových modelů MacBooků Pro, a proto by uživatelé s instalací dnešní aktualizace neměli váhat.

2018-macbook-pro-980x620

Dnes nejčtenější

.