Zavřít reklamu

Pokud máte rádi historii společnosti Apple a filmy či dokumenty s ní spjaté, zbystřete. Včera si totiž odbyl v Illinois nový film Love Notes to Newton, z jehož názvu už asi tušíte, kolem čeho se bude jeho děj točit. Octneme se totiž v době zhruba před třiceti lety, kdy se Applu na svět podařil přinést osobní asistent Newton MessagePad.

Film Noaha Leona vypráví příběh o tom, jak vznikla produktová řada Newton a následně popisuje celý její život. Poměrně detailně se tak dozvíte o jejím úpadku, který vyústil až ve smrt, o které rozhodl Steve Jobs po jeho návratu do společnosti. Seznámíte se ale také se skupinami nadšenců do tohoto produktu, kteří se s jeho smrtí jen tak nesmířili a uctívají jej prakticky dodnes. 

Takto Newton vypadá:

Celý snímek je propleten více než čtyřiceti rozhovory s lidmi, kteří jsou právě s Newtonem úzce spjati. Při sledování si tak vyslechnete například i Johna Sculleyho, který stál při zrození tohoto produktu v čele Applu a Newton je tak čas od času označován za jakýsi jeho iPhone. Velmi zajímavé by měly být i rozhovory s pracovníky, kteří se na vývoji tohoto produktu přímo podíleli a už tehdy měli jasnou představu o vychytávkách, které by mu chtěli vnuknout, ale které se kvůli těžké zrealizovatelnosti objevily v produktech až v následujících desetiletích. 

Příběh tohoto nevšedního a v mnoha ohledech průkopnického produktu tak jistě má co nabídnout a milovníky této jablečné éry určitě zaujme. Přesně ti by si měli hlídat Vimeo, na kterém by se údajně měl později objevit. 

Newton MessagePad

Dnes nejčtenější

.