Zavřít reklamu

Někteří zákazníci Applu momentálně řeší nepříjemný problém. Z jejich kreditní karty totiž bylo chybně strženo velké množství peněz za platby skrze iTunes. V tuto chvíli se jedná o desítky zákazníků ze Singapuru, kteří tyto podvodné platby nahlásili. U několika lidí se suma dokonce vyšplhala až na více než 5.000 $, tedy přes 100.000 Kč.

Že se nejedná o problém banky dokazuje fakt, že zákazníci, kterých se to týká, mají účet u různých velkých singapurských bank. Jedna z nich, Oversea-Chinese Banking Corporation, ve svém oznámení uvedla, že řeší neobvyklé transakce u 58 karet a u všech se jedná o platby skrze iTunes. Vincent Tan, vedoucí oddělení kreditních karet v této bance, uvedl: „Na začátku července jsme zjistili a začali vyšetřovat neobvyklé transakce u 58 karet. Po potvrzení klientů, že se jedná o podvodné platby, jsme podnikli potřebné kroky a momentálně pomáháme držitelům těchto karet s vrácením jejich peněz.“ Banka navíc kvůli těmto incidentům momentálně více monitoruje veškeré platby, které se týkají iTunes.

Používáte iTunes ještě k nákupům, nebo si už vystačíte pouze s Apple Music?

K celé záležitosti se vyjádřilo i singapurské zastoupení Applu, které prý situaci sleduje a odkazuje zákazníky, aby se v případě těchto problémů obrátili na stránku zákaznické podpory, kde je uvedeno, jak v případe podvodných plateb postupovat: „Musí se přihlásit pomocí svého Apple ID a poté uvidí všechny své nákupy. Budou tak schopni posoudit jejich pravost předtím, než problém nahlásí.“

Celá situace je zajímavá především proto, že si Apple na bezpečnosti dat svých zákazníků velmi zakládá. Bude zajímavé sledovat, zda za problémem stojí neopatrné chování uživatelů, které tento problém potkal, nebo je chyba na straně Applu.

Související články

Dnes nejčtenější