Zavřít reklamu

Obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou je neustále v plném proudu. Americké celní úřady stanovily návrh na celní tarif u různých dovozních položek, mezi kterými nechybí například původní Apple Watch, u nichž je clo stanoveno na výši 10%. Stejná výše celního poplatku je uvalena i na nositelné příslušenství FitBit nebo některé bluetooth reproduktory značky Sonos. Smartphony a notebooky by měly být z celního tarifu zcela vyňaty.

Seznam položek, na které byly uvaleny cla, čítá kolem 6000 kódů, pod které jsou produkty podřazeny a není vůbec jasno, podle kterého vzorce byly vybrány. Seznam na první pohled nedává moc smysl, neboť jsou v něm zahrnuty převážně starší produkty, které jsou buď již vyřazeny nebo se k tomu kvapem blíží. Zajímavé je, že na rozdíl od původních Apple Watch není na novější modely těchto hodinek žádný celní poplatek uvalen.

Apple Watch:

Pro společnosti existuje ale i nějaká forma obrany. Pokud je jejich produkt podřazen pod kód na seznamu, mají dle odborníků tři možnosti. Pokusit se vyjmout kód svého produktu ze seznamu během připomínkového období, požádat o vyloučení ze seznamu po vstoupení seznamu v platnost nebo pokusit se podřadit výrobek pod jiný kód. Americký prezident Donald Trump ujistil Tima Cooka, že iPhone v seznamu nikdy účinkovat nebude.

apple-watch-3-fb

Dnes nejčtenější

.