Zavřít reklamu

Kalkulačku čas od času použije snad každý. V iOS je aplikace Kalkulačka v základním zobrazení naprosto jednoduchá, a právě kvůli její jednoduchosti uživatelé iOS stahují z App Storu ty propracovanější. Věděli jste ale, že když nativní aplikaci Kalkulačka v iOS otočíte „na šířku“, tak dostanete o mnoho propracovanější kalkulačku, ve které už samozřejmě nechybí například umocňování a další matematické funkce? Přijde mi, že velká spousta lidí nativní kalkulačku nemá rádo. Podle mě je to proto, že neznají veškeré triky a funkce, které nabízí – přitom je to tak jednoduché.

V odstavci výše jsem tedy popsal trik, který moc uživatelů nemusí znát. Je tady ale ještě jeden, který zná ještě méně uživatelů. Věděli jste o tom, že i v nativní aplikaci Kalkulačka lze smazat jen jedno číslo, které jste napsali omylem navíc? V praxi to je většinou tak, že píšete nějaký příklad s dlouhým číslem. Omylem se ale přehmátnete a například místo čísla 3 zmáčknete číslo 6. Většina lidí by v tomto případě smazala celý záznam, protože neznají trik, který jim umožní smazat jen poslední číslo, které zadali. Pojďme se tedy podívat, jak na to.

Jak v nativní aplikaci Kalkulačka smazat jen poslední číslo

Postup je v tomto případě o mnoho jednodušší, než se může zdát. Přiznám se ale, že ani mě by nenapadlo takovým způsobem zkusit smazat jen poslední číslo, které jsem do kalkulačky zadal. Pokud se tedy upíšete, stačí, abyste přes číslo swipnuli (přejeli prstem) zleva doprava nebo zprava doleva. V tomto případě se smaže jen poslední zadané číslo, nikoliv celý výsledek, jako kdybyste stiskli tlačítko C.

Jde vidět, že Apple doopravdy myslí i na nejmenší detaily. Bohužel v tomto případě je ale funkce pro smazání jen posledního číslo poněkud skrytá a ne každého uživatele asi napadne přejet prstem přes číslo. Takto se nám ale naskytl skvělý námět na návod a tak doufám, že se alespoň někteří z vás dozvěděli něco nového.

kalkulacka-iphone-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.