Zavřít reklamu

Nativní aplikace Poznámky v iOS je doopravdy skvělá. Nenechte se ale zmást názvem „Poznámky“, jelikož tato aplikace toho umí o mnoho více, než jen zapisování poznámek. Jednou z nejlepších funkcí, kterou v aplikaci Poznámky využívám, je skenování dokumentů. Sice mám doma tiskárnu, ale než ji zapnu a provedu všechny kroky, které jsou třeba před skenováním udělat, tak raději chytnu můj iPhone a dokumenty naskenuji pomocí něj. Postup skenování je velice jednoduchý a hlavně rychlý. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak skenovat dokumenty v iOS, pokud nemáte k dispozici tiskárnu případně si chcete ušetřit práci.

Jak skenovat dokumenty v iOS

Nejprve je samozřejmě nutné, abychom se přesunuli do aplikace Poznámky. Zde si poté vytvořte novou poznámku. Poté klikněte na malé plus v kolečku nad klávesnicí a z nabídky zvolte možnost Naskenovat dokumenty. Aplikace vás přepne do prostředí fotoaparátu. Nyní už si stačí jednoduše nastavit dokument tak, aby byl dobře nasvícený a nebyly na něm například zbytečné stíny. Po vyfocení se zobrazí plocha, která se ve výsledku uloží – posunutím rohů můžete jednoduše plochu pro skenování upravit. Poté můžete pokračovat ve skenování dalších stran a nebo můžete sken ukončit.

Naskenovaný dokument si můžete samozřejmě upravit. Stačí na něj kliknout, a poté v dolní části obrazovky vybrat tři kolečka. Nyní máte možnost si zvolit, zda bude dokument barevný, ve stupních šedi, černobílý či v podobě klasické fotografie.

Jakmile budou všechny úpravy hotové, můžete dokument dále sdílet. Například si můžete dokument po naskenování převést do PDF a to si následně nahrát třeba na Google Disk či Dropbox. Z něj už máte poté přístup všude, tzn. jak na MacBooku, tak na stolním počítači.

Pokud doma nemáte tiskárnu a nebo se snažíte obtížně skenovat hromadu dokumentů, které se s klasickými tiskárnami skenují složitě, pomocí iOS zařízení máte jednoduchou možnost, jak si práci se skenováním zrychlit. Osobně jsem si funkci skenování v iOS velice oblíbil a od té doby, co jsem se o této funkci dozvěděl, jsem už ani jednou nepotřeboval ke skenování dokumentů tiskárnu. Všechno tedy skenuji pomocí mého iPhonu – je to jednodušší a hlavně rychlejší.

ios_scan_docs_fb

Dnes nejčtenější

.