Zavřít reklamu

Už několikrát se objevily zvěsti o tom, že Apple chystá výstavbu nového kampusu. Ten by měl stát v Severní Karolíně poblíž Research Triangle Park, u kterého se nachází tři významné americké univerzity. Hlavním záměrem je rozhýbání ekonomiky a vytvoření až 10 tisíc nových pracovních pozic. Zajímavé je, že stejný stát si pro výstavbu svého kampusu vybrala i společnost Amazon. Nemělo by však jít o nějaký boj těchto dvou firem, místa je prý dost pro obě společnosti.

Očekávaného oznámení výstavby jsme se zatím nedočkali, a tak se k celé situaci nyní vyjádřil guvernér Severní Karolíny Roy Cooper. Ten uvedl, že doufá v brzké oznámení výstavby jak Applu, tak Amazonu. Poznamenal však, že ani od jedné společnosti nedostal zatím žádné zprávy s rozhodnutím. Myslí si, že se stále vybírá správné místo pro nové kampusy a vzhledem k tomu, že navštívili mnoho potenciálních míst, není Severní Karolína zdaleka jediným kandidátem. Na druhou stranu nemají žádnou zprávu o tom, že by Apple či Amazon tento stát vyškrtl ze seznamu.

Takto vypadá kampus Apple Park:

Vzhledem k tomuto vyjádření guvernéra je zjevné, že by vytvoření tolika nových pracovních míst určitě uvítal a ukazuje se, jak silnými hráči na poli americké ekonomiky Apple a Amazon jsou. Uvidíme, jak celá situace okolo nového kampusu dopadne, o všech novinkách vás samozřejmě budeme informovat.

apple park kveten

 

Dnes nejčtenější

.