Zavřít reklamu

Fotbalový šampionát pomalu ale jistě vrcholí. Včera večer jsme zhlédli semifinálový duel mezi Belgií a Francií, nyní probíhá druhý poločas bitvy Albionu s Chorvaty. Ačkoliv je fotbalový šampionát veskrze svátek sportu, technologie, respektive produkty známých společností, na něm zanechávají svůj nesmazatelný otisk. Nemluvím však teď o použití videa pro posuzování sporných momentů v zápasech, ale o produktech, které hráči na šampionátu používají například při cestování z hotelu na stadion. Pokud totiž sledujete krom zápasů i zápasová studia, ve kterých právě záznamy příjezdů hráčů na stadiony často běží, možná jste si jablečných zástupců na stadionu již všimli. 

Nevím, jestli už trpím pracovní deformací, či jsem jen všímavý, ale produktů od Applu si v poslední době všímám čím dál více. Nejinak tomu je i na fotbalovém šampionátu, který jakožto milovník sportu samozřejmě bedlivě sleduji. Nemohl jsem si tak nevšimnout, že mnoho hráčů využívá právě produkty od Applu či Beats, konkrétně sluchátka. AirPods či náhlavní Beaty totiž vidíte skutečně na každém rohu, což je ale docela zajímavé.

Apple sponzorem fotbalového šampionátu v Rusku oficiálně není a nemáme žádné zprávy o tom, že by se o to před šampionátem vůbec ucházel. Svátek fotbalu si ale samozřejmě zcela ujít nenechal a upozornil na něj v několika reklamních spotech, ve kterých své uživatele učí například fotografovat sport. Nicméně, jelikož není sponzorem, organizátoři šampionátu se snaží jeho produkty, respektive loga na nich, která by mu dělala reklamu, skrývat. Skvělým příkladem jsou například již zmíněná sluchátka Beats, která mají na náušnících loga společnosti. Právě ty však musí být na šampionátu přelepena nebo jinak skryta. Existuje ale produkt, který logem nedisponuje a přesto na první pohled poznáte, že se jedná o produkt od Applu. Samozřejmě je řeč o AirPods.

Fenomén bez drátů 

Na šampionátu se objevuje skutečně spousta hráčů, kterým v uších září bílá bezdrátová sluchátka, podle jejichž tvaru není problém rozpoznat, že se jedná právě o AirPody od Applu. Ty ale pořadatelé samozřejmě nijak upravit nemůžou, jelikož jsou skutečně miniaturní, logo neobsahují a jejich zákaz by narušil hráčské rituály, což by bylo samozřejmě nepřijatelné. Díky tomu tak můžeme produkty od Applu vidět i tam, kde by se ukazovat alespoň dle regulí šampionátu neměly. A co víc, jejich obliba je skutečně obrovská. V galerii si můžete prohlédnout pár namátkových fotografií, na kterých jsou hráči s AirPody zachyceni. A že se rozhodně nejedná o malé ryby. V uších je totiž má například i Javier Hernandez, Julian Draxler, Danny Welbeck či hvězdný Brazilec Neymar. Sluchátka od Beats pak používá například Lukaku či Marcus Rashford. 

Jak tedy můžete sami vidět, Applu se na šampionát “protlačit” přeci jen podařilo. Nikoliv však penězi, ale kvalitními produkty, které využívají i ti nejlepší hráči světa. Šampionát tak jen potvrzuje, že jsou AirPody právem označovány za jeden z nejlepších produktů Applu z posledních let. 

Telstar 18 fb

Dnes nejčtenější

.