Zavřít reklamu

Po dlouhých čtyřech letech tu máme opět svátek všech milovníků fotbalu – mistrovství světa ve fotbale 2018. To se tentokrát koná v Rusku a láká na plejádu těch největších hvězd světové fotbalové scény v čele s argentinským kanonýrem Messim, portugalským kouzelníkem Ronaldem či brazilskou hvězdou Neymarem, který se na trávník vrací po nepříjemném zranění. Od zítřka budou takřka každý den k vidění zápasy, které vyvrcholí v polovině července ve finále, kde se proti sobě postaví dva nejlepší či možná nejšťastnější celky ze všech 32 týmů. Zápasy bude samozřejmě vysílat televize, takže si je budete moci naplno užít například s kamarády v hospůdce. Co když ale mít přístup k televizi nebudete, ale přesto si budete chtít tento fotbalový svátek vychutnat plnými doušky? I pro tohle je jednoduché řešení. Stačí do rukou uchopit iPhone či iPad. 

Mrkněte na tapety se sportovní tématikou pro váš Mac:

Sledování zápasů přes aplikace

iVysílání

O přímé přenosy ze zápasů mistrovství světa nás ani letos neochudí Česká televize, která se připravuje na vysílání všech zápasů z ruských trávníků. Vše bude navíc již tradičně prokládáno různými studiovými rozbory a rozhovory s hráči, jak jsme zvyklí například i z hokejového mistrovství světa. Pokud tedy o přímé přenosy komentované českými komentátory stojíte, nejlepší volbou je sledování přes aplikaci iVysílání.

[appbox appstore id436780264]

ČT Sport

Aplikaci iVysílání je vhodné doplnit další aplikací z dílny České televize, která nese název ČT Sport. Jak už totiž její název napovídá, naleznete v ní veškeré informace týkající se dění ve sportu a tím pádem i zprávy z fotbalového mistrovství. V aplikaci si můžete přečíst tuny zpráv například o zdravotních problémech jednotlivých hráčů, rozhovory s nimi či zkrátka jen zajímavosti z místa konání. Přes aplikaci se navíc můžete též velmi jednoduše prokliknout právě na sledování určitého zápasu.

[appbox appstore id522546876]

2018 FIFA World Cup Russia

Zpravodajství z Ruska můžete sledovat i přes oficiální aplikaci. letošního mistrovství, která se tentokrát skutečně povedla. Naleznete v ní nejen online textové přepisy zápasů, ale i spousty anglicky psaných zpráv, časy konání zápasů či soupisky jednotlivých týmů. Samozřejmostí jsou pak fotky a videa, které si můžete prohlédnout přímo v aplikaci. Pokud jste tedy zvyklí využívat v době konání hokejových mistrovství světa oficiální aplikace od IIHF, tato fotbalová verze by vám měla dokonale vyhovovat.

[appbox appstore id756904853]

Livesport

Textové přenosy si můžete parádně užít i přes velmi oblíbenou aplikaci Livesport, ve které naleznete též skvěle přehledně seřazeny všechny zápasy, jejich časy, skóre a další spoustu detailů, které by vás mohly u jednotlivých zápasů zajímat. V aplikaci můžete zároveň mrknout na kurzy u sázkových kanceláří na jednotlivé zápasy a popřípadě na ně rovnou i vsadit. Pokud by vás pak textový přepis omrzel, v Livesportu se dozvíte i to, kde lze sledovat živý video přenos.

[appbox appstore id722265278]

SofaScore

Pokud by vám Livesport z nějakého záhadného důvodu nevyhovoval, ale typově by se vám aplikace líbila, zkuste SofaScore. Již na první pohled je totiž vcelku jasné, že si je s Livesportem opravdu velmi podobná a nabízí prakticky to samé, jaké její konkurence. Spolehnout se na ní samozřejmě též stoprocentně můžete.

[appbox appstore id1176147574]

Sledování zápasů přes webové stránky

Krom aplikací se dají zápasy samozřejmě sledovat i na různých internetových stránkách skrze live streamy. Pokud jste již někdy přímý přenos ze zápasu hledali, jistě mi dáte za pravdu, že to není až takový problém a většinou se daný zápas podaří nalézt vcelku rychle (tedy až na zápasy Ligy mistrů). A kde tedy sledovat? V ideálním případě vás odkážu opět na web České televize, na kterém naleznete v sekci Živé vysílání všechny hrané zápasy a nejspíš na ně budete moci mrknout i zpětně. Alternativou pak je web ziveprenosy.cz, na kterém též naleznete skutečně nepřeberné množství odkazů na různé zahraniční streamy. Pokud byste ani na jedné z těchto stránek nepochodili (což se nestane), přes Google se vám do pár vteřin podaří určitě najít jiný live stream. Většinou však musíte překousnout minimálně tři reklamy na jeho začátku.

Sledování novinek okolo turnaje

Ve sportovním světě se nebude mluvit v následujících čtyřech týdnech téměř o ničem jiném než právě o fotbalovém šampionátu, díky čemuž nebude dohledávání zpráv ohledně zápasů žádný problém. Skvěle k tomu poslouží například i aplikace Sport.cz, která nabízí jak online textový přepis, tak i desítky článků ze zákulisí turnaje, které se určitě vyplatí sledovat. Další tuny novinek se pak dozvíte například ve sportovní sekci aktuálně.cz, na idnesu.cz, na lidovkách či v blesku. Webů je však samozřejmě daleko více a na internetu je naleznete skutečně do pár vteřin pod heslem „mistrovství světa ve fotbale“.

[appbox appstore id778679543]

Na fotbalovém turnaji můžete zbohatnout i vy

Mistrovství světa v hokeji je i skvělým způsobem jak zbohatnout (či zchudnout) skrze vsázení na výsledky. Jistě mi dáte za pravdu, že pokud se i vy řadíte mezi sázkaře, je fotbalové mistrovství světa událostí, do které své peníze prostě vložíte. Na aplikace pro sázkaře jsme se však zaměřili v recenzi před pár týdny, takže není potřeba je rozebírat znovu. Raději vás tedy odkážu na náš starší článek, ve kterém se vše potřebné o sázkařských aplikacích dozvíte a možná si i vyberete, které je pro vás nejlepší. 

2018_fifa_world_cup_russia_5k

Dnes nejčtenější

.