Zavřít reklamu

Jelikož jsou produkty od Applu poměrně drahý špás, vcelku často se na ně zaměřují různí zločinci, kteří se na nich pokouší zbohatnout svými ne zrovna legálními způsoby. Na našem webu jsme vám proto v minulosti již přinesli mnoho příběhů o různých krádežích iPhonů, při kterých zaplatili jejich majitelé nejednou i životem. A přesně na tuto vlnu navážeme i dnes. V New Yorku se totiž stal iPhone opět hlavním cílem zločinců. 

Podle dostupných informací se celý incident odehrál v pátek ve 20:20 a trval jen několik málo vteřin. Do Apple Storu v Huntington Station v New Yorku vstoupilo pět mužů, kteří se několik minut po obchodě procházeli a nejspíš přesně mapovali terén. V jednu chvíli však začala povedená pětice vytrhávat iPhony 8 a iPhony X ze stolů a se svou kořistí následně prchli. Celkem se jim tak podařilo ukrást celkem 21 nových iPhonů, jejichž cena je asi 19 tisíc dolarů. 

Po zlodějích začali samozřejmě ihned pátrat policisté, které zaměstnanci Apple Storu zalarmovali. Ti jsou však zatím podle všeho bezradní. Žádají proto veřejnost, aby jim s vyšetřováním případu pomohla. Slušnou motivací je odměna 5000 dolarů, které je policie ochotná za informace vedoucí k objasnění případu lidem vyplatit. 

Krádeží iPhonu X si vyděláte poměrně značnou sumu: 

Nic výjimečného

Jak už jsem psal v úvodním odstavci, podobné incidenty nejsou v Apple Storech ničím zcela výjimečným. Jablečné obchody totiž v sobě ukrývají spousty cenných produktů, které jsou zabezpečeny skutečně minimálně. Pro různé zločinecké živly je tedy jejich krádež poměrně snadný cíl. Namátkou můžeme připomenout třeba krádež z roku 2012 v Apple Storu na newyorském letišti, ze kterého tehdy zmizely iPady mini v celkové hodnotě 1,5 milionu dolarů. 

Zajímavé ale je, že tyto nekalé výdělky nepřitahují jen zločince, ale čas od času i samotné zaměstnance Applu. V roce 2015 se například udál případ, kdy čtveřice zaměstnanců Apple Storu obrala Apple o zhruba 700 tisíc dolarů díky machinacím s dárkovými kartami. Jablečná společnost však na to samozřejmě relativně brzy přišla a zaměstnance potrestala. 

zlodeji apple store

Související články

Dnes nejčtenější

.