Zavřít reklamu

Jedním z nejočekávanějších iPhonů letošního roku je bez pochyby 6,1” model s LCD displejem, který by měl svým designem výrazně připomínat zbylé dva bezrámečkové bratříčky s OLED displeji. Zatímco však u OLED panelů již Apple nějaké zkušenosti má, LCD displej s minimálními rámečky a horním výřezem pro něj byl podle všeho pořádný oříšek. Jeho nároky jsou totiž samozřejmě velmi vysoké, takže bylo hledání vhodné technologie poměrně zdlouhavé. Jak se ale zdá, nakonec se přeci jen podařilo a LCD model dostane skutečně minimální rámečky. Jak se to Applu podařilo?

Podle nové zprávy portálu Digitimes napomohla tomuto úspěchu výrazně japonská společnost Nichia, která je podle dostupných informací schopná vyrábět světelné moduly pro podsvícení LCD výrazně menší, než tomu bylo doposud. Zjednodušeně by se tak dalo říci, že díky tomu budou moci mít displeje i u LCD modelů výrazně užší rámeček, než na který jsme zvyklí. Na druhou stranu však nejspíš bude pořád o něco širší, než je tomu u modelů s OLED. 

iPhone X s OLED (5,8”) vs. iPhone X s LCD (6,1”):

Díky tomu tak prý počítá Apple s tím, že již brzy spustí pilotní výrobu tohoto modelu, přičemž do masové výroby by se měl telefon dostat tak, aby jej bylo dostatek ihned po jeho představení. Letos bychom tak podle všeho nemuseli na nový iPhone čekat několik měsíců, ale odnést bychom si jej z obchodů mohli již několik dní ho jeho představení. Se stoprocentní jistotou to ale samozřejmě budeme vědět až v září po představení novinek. 

Tak či tak je ale úspěch při vývoji vhodného displeje pro nejlevnější iPhone velmi dobrá zpráva. Snad se tedy zakládá na pravdě a v září nám Apple vyrazí novými iPhony dech. Ostatně, iPhonem X se mu to u většiny jablečných uživatelů podařilo, takže je vcelku jasné, že i letos se o podobnou věc pokusí. 

oled-versus-lcd

Dnes nejčtenější

.