Zavřít reklamu

Příchod iPhonu 4 byl velkou událostí, a to nejen díky skvělým funkcím, ale i díky takzvané Antennagate.  A 2. července 2010 Apple poprvé chybu veřejně přiznal a začal se jí zabývat. Co se přesně stalo? iPhone 4 obsahoval konstrukční vadu a díky ní docházelo k výrazným problémům s kvalitou signálu při držení telefonu v ruce. Anténa byla totiž kvůli přechodu na skleněná záda přístroje umístěna po obvodu telefonu v jeho kovové části. A pravě téměř celá tato část byla zakryta rukou při jeho držení.

Největší problémy zaznamenávali leváci, protože ti u iPhonu zakrývají levou spodní část a právě ta byla problémovou. První rada od Steva Jobse? Telefon takto nedržte. To samozřejmě nikomu z uživatelů s touto chybou nestačilo a volali po vysvětlení. Toho se dočkali v tomto prohlášení:

„Po prošetření jsme byli ohromeni zjištěním, že náš vzorec na výpočet úrovně signálů nezobrazuje správné hodnoty. V mnoha případech totiž ukazuje o dvě čárky více, než by měl. Například když se v některých situacích zobrazila na displeji plná hodnota signálu, reálně měla být pouze na polovině. Uživatelé, kteří zpozorovali snížení této hodnoty, když uchopili svůj telefon, jsou velmi pravděpodobně v oblasti se slabým signálem, ale nevědí o tom, protože iPhone chybně zobrazoval signál silnější. Pokles během uchopení přístroje tedy nastane proto, že původní hodnota nebyla skutečná.“

Ano, i nám z tohoto vyjádření přišlo, že se Apple snaží pouze zakrýt konstrukční vadu a svést tuto chybu na softwarový problém. Nápravu slíbili sjednat do několika týdnů v bezplatné aktualizaci softwaru. Aktualizace se týkala i iPhonu 3GS a 3G, které zřejmě touto chybou také trpěly, byť ne tak viditelně.

Aby toho nebylo málo, tak o několik dní později společnost Consumer Reports, která testuje různé výrobky a lidem doporučuje či je odrazuje od koupě, zveřejnila zprávu právě o iPhonu 4. V ní uvedla, že tento telefon nedoporučuje a že má problém s příjmem signálu, který je způsoben konstrukční vadou, nikoliv pouze chybou softwaru, jak tvrdil Apple. Steve Jobs tedy svolal tiskovou konferenci, na které chybu přiznal a jako řešení nabídl uživatelům gumový obal Bumper, který problém vyřeší. Následující modely samozřejmě už byly v pořádku a podobná chyba se neopakovala.

Pamatujete si na tuto kauzu? Týkala se i přímo vás nebo jste s používáním iPhonu 4 neměli žádné problémy?

iphone 4 ios 4

Dnes nejčtenější

.