Přesně před 8 lety přišel na pulty obchodů iPhone 4 s báječným Retina displejem

Apple přesně před 8 lety, tedy konkrétně 24. června 2010, zahájil prodej čtvrté generace iPhonu, tedy iPhonu 4. Proslavil se především aférou zvanou antennagate. Přístroj měl totiž konstrukční vadu, která způsobovala místy výrazně horší příjem signálu. Pokud však pomineme daný problém, jednalo se o velice hezký telefon. Během prvního víkendu se prodalo 1,7 milionů kusů, což e považováno za jeden z největších triumfů v historii cupertinské společnosti.

iPhone 4 se stal nástupcem iPhonu 3GS. Představil ho Steve Jobs na WWDC o několik týdnů dříve, a to konkrétně 7. června 2010. Zajímavostí je, že se jednalo o poslední iPhone, který Jobs představil.

Z hlediska specifikací, iPhone 4, respektive iOS 4, uživatelům přinesl FaceTime. Dále se zařízení pochlubilo 5megapixelovým fotoaparátem s LED bleskem, přední kamera byla v kvalitě VGA. Oproti předchůdci měl iPhone 4 výrazně lepší rozlišení Retina displeje. Obrazovka měla čtyřikrát větší počet pixelů. Pokud jde o vzhled, jednalo se o 3,5palcový smartphone, který byl o 24 % lehčí než iPhone 3GS.

Ovšem iPhone 4 nebyl perfektní. Jak bylo zmíněno, trpěl problémem zvaným antennagate, což znamenalo, že se uživatelům zhoršil příjem signálu při držení iPhonu v ruce. Jablečný telefon měl totiž kvůli skleněným zádům anténu umístěnou do kovové obruby, kterou při uchopení zakrývala dlaň. Jakmile jste si vzali iPhone 4 do rukou, začal klesat signál.

Jednalo se o jeden z největších skandálů v historii Applu, jenž vyústil natolik, že Jobs musel zkrátit dovolenou, aby se mohl zúčastnit tiskové konference. Žaloby se kvůli aféře táhly ještě dva roky poté.

steve jobs iphone 4 fb

Leitz

Diskuze

  Nevím, jestli to bylo zakrýváním dlaní, spíš jsem měl pocit, že se to dlaní nějak zkratuje. Koneckonců to napravovali speciálním obalem a ten zakrývání dlaní neodstraní, zato může zajistit odizolování. A u 4S to vyřešili rozdělením okraje na čtyři části místo na tři. Jinak, podle mě to spolu s 4S byl nejhezčí iPhone vůbec.

  Reagovat

  OMG to děláte schválně? Samozřejmě nebyl problém zakrytí dlaní, ale zkrat antény pro wifi a gps s anténou pro mobilní sítě. Proto měl 4S o proužek více, měl každou anténu 2x. Stejně jako ostatní gaty iPhonů je toto nafouklé, měl jsem ho 2 roky bez obalu a nikdy jsem o signál nepřišel. Byl to do ruky i na pohled nejlepší iPhone všech dob, podle mě.

  Reagovat

  Johnny souhlasím, ale dle mně nejhezčí byl 5S, ale podle vkusu každého soudruha

  Reagovat

  Simor rozhodne souhlasím nejlepší telefon od applu je rada 5s a když si to tak vemete 5s je dedeckem všech zabezpečení na otisk a hlavně ze pokoušejí tu radu dochovavat a proto i udělaly iPhone se

  Reagovat

  Mě na něm štve, že proužky po stranách nemají žádný význam, proužky vzadu se mi nelíbí. Kamera není přesně v rohu. Kamera vedle sluchátka byla mnohem hezčí, navíc bylo jasné, že se vrátí zpět. Ztenšení mute posuvníku nemám rád, ikdyž se pořád dá dobře ovládat přes rifle. Proč je mikrofon vzadu čárka a né kolečko? Opravy se zesložitily. Taky mě naštvali tím novým konektorem ale to chápu, přizpůsobil jsem se a jsem radši. Ale ta výška… to už není ideální, a není to o zvyku. Tlačítko nahoře je lepší než zboku naproti zvuku, ale je to moc vysoko a to já mám velké ruce. Ty sluchátka zespoda jsou lepší 🙂 ale to už jsou praktické věci, co se týče vzhledu, tak to bývalo lepší. Ani u iPhonu X nemůžete ze 100 % říct že se drží tou filozofií: Když to tam nemusí být, ať to tam není, když indikátor nic neindikuje, neměl by být vidět.

  Byla to designová pecka.

  Nicméně ze všech iPhone mi přišel nejméně praktický. Sám jsem ho měl rozbitý 3x.

  Před ním ani po něm žádný jiný iPhone nepřišel k úhoně.

  Reagovat

  je zajímavé že jsem na 4 žádný problém se signálem nezaznamenal, asi mám nějakou nevodivou ruku nebo snad stealth ?

  Proč mi zmizel text , když se přihlašuju až po napsání příspěvku – vyřiďte vašim IT že jsou neschopní !

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz