Zavřít reklamu

S blížícím se představením nových iPhonů se stále častěji objevují zajímavé úniky, které o nich prozrazují velmi zajímavé detaily. Před malou chvílí se například v databázích Geekbench objevil velmi zajímavý záznam jednoho z benchmarkových testů, který prozrazuje, jaký nárůst výkonu jeden z letošních iPhonů zaznamená oproti loňskému iPhonu X a o kolik vyrostla jeho RAM paměť.

Záhadný iPhone vystupuje v benchmarcích jako iPhone 11,2, z čehož je jasné maximálně tak to, že se skutečně jedná o jeden z letošních jablečných telefonů. Loňské modely totiž Apple kódově označoval jako iPhone 10,x, přičemž jako 10,2 byl označen iPhone 8 Plus s menším úložištěm. Pojďme se tedy společně podívat na to, co vše benchmark prozradil.

geekbench-iphone-2018

Jak můžete ve screenshotu vidět, iPhone běží na iOS 12.0, má v sobě procesor s taktem 2,49 GHz a disponuje 4 GB RAM paměti, což je o 1 GB více, než čím se chlubí iPhone X. Ve benchmarkovém skóre však tento iPhone překonává staršího bratříčka v testu na jedno jádro o 10 %, v testu na více jader pak pouze o 5 %. Tento nárůst je však skutečně nízký, takže by se mohlo teoreticky jednat o nejlevnější z letošních iPhonů, který by mohl být osazen upraveným čipem A11 Bionic. Dá se totiž očekávat, že OLED modely přinesou výkon o poznání vyšší. Alespoň předešlé roky totiž vždy mnohonásobný nárůst výkonu přinesly.

Takto bude vypadat nejlevnější iPhone, který Apple letos v září představí: 

V úvahu ale připadá i možnost, že se Apple u letošních iPhonů zaměří místo výkonu spíše na výdrž baterie, která je u iPhonů kamenem úrazu. Vysoce výkonný A11 Bionic se tak mohl dočkat určité úpravy, která krom mírného zvýšení výkonu přinesla i výrazné prodloužení výdrže. V tomto případě bychom se nemuseli dívat na nejlevnější model, ale klidně na model prémiový.

Uvidíme, zda se dočkáme v následujících týdnech a měsících dalších benchmarkových úniků. Faktem však je, že iPhone X s čipem A11 Bionic si na nedostatek výkonu rozhodně stěžovat nemůže a pěkných pár let ani nebude. Pokud by tedy Apple místo zvyšování výkonu, který valná většina uživatelů stejně nevyužije, zaměřil spíše na prodloužení výdrže baterie, mnoho zákazníků by tím potěšil daleko více. Nechme se však překvapit, září je totiž pořád daleko. 

lcd iphone fb

Dnes nejčtenější

.