Jeden z letošních iPhonů se poprvé ukázal v benchmarcích. Prozradil tak RAM a další detaily

S blížícím se představením nových iPhonů se stále častěji objevují zajímavé úniky, které o nich prozrazují velmi zajímavé detaily. Před malou chvílí se například v databázích Geekbench objevil velmi zajímavý záznam jednoho z benchmarkových testů, který prozrazuje, jaký nárůst výkonu jeden z letošních iPhonů zaznamená oproti loňskému iPhonu X a o kolik vyrostla jeho RAM paměť.

Záhadný iPhone vystupuje v benchmarcích jako iPhone 11,2, z čehož je jasné maximálně tak to, že se skutečně jedná o jeden z letošních jablečných telefonů. Loňské modely totiž Apple kódově označoval jako iPhone 10,x, přičemž jako 10,2 byl označen iPhone 8 Plus s menším úložištěm. Pojďme se tedy společně podívat na to, co vše benchmark prozradil.

Jak můžete ve screenshotu vidět, iPhone běží na iOS 12.0, má v sobě procesor s taktem 2,49 GHz a disponuje 4 GB RAM paměti, což je o 1 GB více, než čím se chlubí iPhone X. Ve benchmarkovém skóre však tento iPhone překonává staršího bratříčka v testu na jedno jádro o 10 %, v testu na více jader pak pouze o 5 %. Tento nárůst je však skutečně nízký, takže by se mohlo teoreticky jednat o nejlevnější z letošních iPhonů, který by mohl být osazen upraveným čipem A11 Bionic. Dá se totiž očekávat, že OLED modely přinesou výkon o poznání vyšší. Alespoň předešlé roky totiž vždy mnohonásobný nárůst výkonu přinesly.

Takto bude vypadat nejlevnější iPhone, který Apple letos v září představí: 

V úvahu ale připadá i možnost, že se Apple u letošních iPhonů zaměří místo výkonu spíše na výdrž baterie, která je u iPhonů kamenem úrazu. Vysoce výkonný A11 Bionic se tak mohl dočkat určité úpravy, která krom mírného zvýšení výkonu přinesla i výrazné prodloužení výdrže. V tomto případě bychom se nemuseli dívat na nejlevnější model, ale klidně na model prémiový.

Uvidíme, zda se dočkáme v následujících týdnech a měsících dalších benchmarkových úniků. Faktem však je, že iPhone X s čipem A11 Bionic si na nedostatek výkonu rozhodně stěžovat nemůže a pěkných pár let ani nebude. Pokud by tedy Apple místo zvyšování výkonu, který valná většina uživatelů stejně nevyužije, zaměřil spíše na prodloužení výdrže baterie, mnoho zákazníků by tím potěšil daleko více. Nechme se však překvapit, září je totiž pořád daleko. 

| | Zdroj
4
Leitz

Diskuze

  Vždyť 99% dnešních telefonů se v BM nedostane ani na iPhone 6, tak není důvod to zase nějak přehánět. Kdyby naopak baterie vydržela o jeden nebo dva dny více, tak by to rozhodně bylo kuprospěchu věci.

  Tady tedy musím říct, že už jsem si nainstalovat veřejnou betu iOS 12 a jsem zatím naprosto spokojený. Dokonce i na iPhonu X je vidět nárůst rychlosti a dokonce i ta zmiňovaná baterie je na tom mnohem lépe, což je tedy podle mě naprosto neuvěřitelné.

  Reagovat

  no já mám IPHONE 7 128GB a baterie by byla moc fajn větší nebo aspon s 12-14h delší výdrží…

  Kdy se dožiji rychlých nabíječek co mi za 10min dobijí telefon na 80procent a výdrží 4-6dní telefonu ? Už na to čekám pár let…
  Myslím si ještě pár dalších let to potrvá pokud vůbec.

  U NTB tady něco bylo nějaká vlaštovka co vydrží 24hodin pracovat. Ale u Iphone bych čekal za ty prachy že to bude na všech sférách TOP… a ono to není bohužel.

  Reagovat

  Je to jenom o značce. Minulej rok 3 nový, tento rok zase 3 nový a čím se to liší ? … Správně, ho*nem (pardon).
  Smartphony uznávám do 3000 max.
  Vše nad je k ničemu (alespoň pro mě). Baterky to má mizerný, výkon k ničemu… Např. U iPhonu bych za ty prachy chtěl dokonalost, pozlacení,…

  Reagovat

  ja treba fakt nevim proc bych mel mit telefon pozlacenej, naopak mi docela vyhovuje, kdyz se na nej muzu spolehnout v kritickych situacich, tj. spolehnout se na volani, na gps, na data. fakt treba nepotrebuju aby mi telefon bez myho vedomi odesilal fotky jako mms

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz