Zavřít reklamu

Letní měsíce jsou neodmyslitelně spjaty s dovolenými, výlety a další spoustou dobrodružství všeho druhu, která se většinou odehrávají někde venku. Zpravidla totiž bývá krásné počasí, kterého se chceme samozřejmě co nejvíce namlsat, než opět sklouzneme do podzimních depresí z prodlužujících se večerů a sychravého počasí. I tyto skvělé letní chvíle nám ale mohou pokazit různé nepříjemnosti, které byste vůbec nečekali. Jednou z nich můžou být například i nepříjemnosti spojené s Apple Watch, respektive s jejich řemínky.

Apple Watch je většina z nás zvyklá nosit po celý den a sundat je maximálně tak na spaní. Pokud si nimi však vyrazíte na celodenní tůru, mohou některým z vás nadělat na ruce solidní nepříjemnosti. Přitom stačí jen málo – zapotit se a u hodinek mít přidělaný ne zcela ideální řemínek.

K Apple Watch dostáváme zpravidla silikonový pásek, který působí v mnoha odstínech opravdu velmi hezky a dotváří celkový dojem z už tak hezkých hodinek. Právě klasický silikonový řemínek bez otvorů, které naleznete například na Nike edici, však může nadělat slušnou neplechu. Osobně jsem se totiž již setkal s tím, že po celodenním výletu, kdy jsem měl hodinky na ruce a lehce jsem se zapotil, zůstala po sundání hodinek na ruce drobná vyrážka, kterou podle všeho vyvolalo právě pření ne zrovna ideálně odvětrávacího pásku o zpocenou kůži, která je vcelku citlivá. Není to sice nic hrozného, hezky to ale rozhodně nevypadá a nošení hodinek na podobně “znetvořené” ruce též ničím příliš příjemným není.

Zhruba takto mohou vypadat některé vyrážky z Apple Watch, které mohou vznikat nedostatečným větráním kůže zapříčiněným ne zcela vhodně zvoleným páskem pro daný typ činnosti v kombinaci s citlivou kůži:

Naštěstí ale existuje řešení, které je poměrně jednoduché a podobných útrap vás ušetří bez problému – sportovní řemínky z tkaného nylonu. Ty sice možná na první pohled tak elegantně jako silikon či kov nevypadají, svou úlohu však plní dokonale. Při jejich používání máte totiž zajištěno parádní odvětrávání skrze tkaninu, určitý odvod potu a i příjemnou poddajnost, kterou si u silikonových řemínků úplně neužijete. Jelikož se ale jedná o tkaninu, zrovna dvakrát ideální není jejich namáčení ve vodě. Řemínkům tím sice neublížíte, budou však schnout o poznání déle než silikon či kov. Vlhký řemínek vám navíc též může na ruce udělat určité ekzémy. Opět ale platí, že záleží hlavně na uživateli a tom, jak citlivou má nebo nemá kůži. Je totiž jasné, že mnohým z vás nebude dělat problém ani to, že se s klasickým silikonovým páskem výrazně zapotíte, ale díky vaší odolné kůži vám žádná vyrážka nevyskočí. 

Sportovní řemínky jsou na ruce velmi příjemné, parádně větrají a vypadají dobře:

Hlavně větrat

Pokud by se vám pak sportovní řemínek, který je mimochodem skutečně velmi příjemný na nošení, designově nezamlouval, zajímavou variantou jsou již zmíněné Nike edice pásků. Ty jsou sice též silikonové, disponují však spoustou větracích otvorů, které umožní kůži lépe dýchat, díky čemuž se s potem vypořádá o poznání lépe. Jejich výhoda je navíc to, že pokud se s nimi vykoupete, voda z nich za pár vteřin steče a vy si nemusíte dělat starosti tím, jak dlouho vám bude řemínek schnout. 

Co tedy říci závěrem? Zřejmě to, že používání řemínků k Apple Watch je velmi individuální a každému z nás sedne něco zcela jiného. Obecně by se ale dalo říci, že na různé tůry, výlety a podobné věci jsou nejideálnější vzdušné řemínky, které umožní kůži dýchat. Pokud se vám však do nového řemínku investovat nechce a na různé ekzémy či podráždění kůže pod řemínky Apple Watch trpíte, zkuste hodinky několikrát za den na tůře sundat a své zápěstí si alespoň lehce otřít či omýt. Když to samé uděláte se spodní stranou pásků, různé vyrážky byste měli eliminovat na minimum. Pokud byste tohle všechno dodržovali, ale přesto jste měli z hodinek vyrážky, je možné, že máte na silikon alergii. Ta je ale skutečně velmi vzácná a o tom, že na ní trpíte, byste měli přemýšlet skutečně až jako o poslední možné příčině vašeho problému.

Široký výběr řemínků všeho druhu můžete nalézt například na iWant přímo zde.

Sports-Loop-on-Apple-Watch

Související články

Dnes nejčtenější

.