Zavřít reklamu

V cupertinské společnosti začal pracovat známý YouTuber Mark Rober, přičemž se stal součástí speciální skupiny tajných projektů. Rober se proslavil především svými vědeckými videi na YouTube, ovšem objevil se i jako host v amerických pořadech The Tonight Show with Jimmy FallonJimmy Kimmel Live.

Rober by měl podle všeho pracovat na projektech virtuální reality a soustředit se zejména na část týkající se autonomních vozidel.

„Rober, který se proslavil především svými YouTube videoklipy o velkolepých vědeckých pokusech, začal tiše pracovat jako inženýr Applu ve skupině tajných projektů,“ dozvěděl se server Variety, jenž zprávu vypustil do světa. „Rober v Applu pracuje na virtuální realitě a zaměřuje se konkrétně na VR pro autonomní vozidla.“

Koncept interiéru Apple Car od designéra Matías Papalini:

Přestože kalifornský gigant o přírůstku neinformoval, server Variety odkazuje na dva různé patenty, které Apple získal, a tvrdí, že na daných technologiích pracuje právě YouTuber. Oba patenty se týkají displejů pro virtuální a rozšířenou realitu. Tyto displeje by mohly být použity v autonomních automobilech, které by měly být řízeny softwarem Applu. Na tom jablečná společnost již nějakou dobu pracuje a podle stále se rozšiřující flotily jeho testovacích vozů to vypadá, že se blíží mílovými kroky k cíli. Kdy však vyjedou první auta s jablečným softwarem do běžného provozu a budou brána za standard v tuto chvíli samozřejmě netušíme.

Jasné je však jedno – Mark pracuje na jednom z nejdůležitějších projektů současnosti. Apple se totiž nechal již před nějakým časem slyšet, že je pro něj autonomní řízení velmi důležité a považuje jej za matku všech projektů s umělou inteligencí.

mark rober fb

Dnes nejčtenější

.