Zavřít reklamu

Za okny již pěkných pár týdnů praží ostré slunce a podle předpovědí meteorologů se nezdá, že by měl tento trend nějak výrazně skončit. Většině z nás je při čtení předchozích řádků jasné, jaká aktivita je v takovémto počasí nejlepší. Kde ale najít osvěžení, které je zrovna pro vás ideální?

Vsadím se, že o koupalištích, rybnících, potocích a lomech má každý z vás minimálně kolem vašeho bydliště dokonalý přehled. Co když ale vyjedete někam na dovolenou či zkrátka jen na výlet někam, kde to příliš neznáte, a řeknete si, že by stálo za to osvěžit se ve vodě? Přesně pro tento případ je jako stvořená aplikace Swim Places, na kterou jsem před pár dny narazil náhodou v App Storu. 

Účel aplikace je velice jednoduchý – zobrazit podle vaší polohy nejbližší místa pro koupání. Na přehledné mapě, kterou můžete zoomovat, na vás vybafnou ikony znázorňující různé typy koupališť, po jejichž rozklikiknutí se o daném místě dozvíte další zajímavé informace (například placený vstup, občerstvení poblíž či pro milovníky nahoty existence nudapláže). Lokality ke koupání můžete doplňovat i vy sami skrze velmi jednoduchý formulář přímo v aplikaci. K již existujícím koupalištím pak můžete doplňovat například fotografie, díky kterým pomůžete mnohým lidem při rozhodování, zda stojí právě toto místo za strávené odpoledne či nikoliv. Jednotlivá místa pak můžete hodnotit i formou recenzí, což je též slušný přínos pro ostatní. 

Téměř žádné osvěžení vám neuteče

Díky tomu, že aplikace funguje již od 11. července 2011, je v ní zaneseno opravdu spoustu míst a to nejen v České republice a na Slovensku, ale prakticky po celém světě včetně Afriky, Austrálie či Aljašky. Na druhou stranu by však bylo hloupé si myslet, že v aplikaci naleznete skutečně všechno. Když jsem aplikaci otevřel, paradoxně jsem v ní nenašel koupaliště ve svém městě, které je přitom okolím hojně vyhledávané. Na druhou stranu jsem ale objevil další dvě místa, o kterých jsem doposud příliš nevěděl. 

Velmi dobrým nápadem je i filtr, díky kterému si můžete vyfiltrovat jen ty typy vodních ploch, o které máte zájem. Milujete koupání v lomu či dáváte přednost průzračně čistému bazénu? Žádný problém. Zvolte si toto kritérium ve filtrech a volià, v mapě se vám rázem zobrazí jen tyto možnosti. 

Když už si tedy svého favorita vyberete, stačí v aplikaci zvolit možnost Spustit navigaci a souřadnice vámi vybrané lokace se přepíšou do Apple Maps. Podle nich pak můžete vyrazit k cíli. Trochu škoda je, že vás aplikace přepne právě rovnou do map od Applu a nenabídne vám možnost vybrat si vámi preferovanou navigaci. Na druhou stranu je zkopírování souřadnic lokace otázkou několika vteřin, takže to nikoho příliš neomezí. 

Kdybych tedy měl aplikaci ohodnotit, určitě bych jí dal alespoň 85 %. Je totiž opravdu hezky zpracovaná a v parném létě vám ušetří dlouhé hledání koupališť po internetu. Své mušky určitě má (například se mi nepodařilo přidat do systému mé koupaliště), klady ale rozhodně převažují. Pokud jste tedy milovníci vody a chcete si užít léto naplno, tato aplikace by neměla ve vašem telefonu chybět. V mém si totiž již své čestné místo našla. 

[appbox appstore id451021182]

koupaliste fb

Dnes nejčtenější

.