Zavřít reklamu

Letos v září by nám měl Apple představit minimálně tři iPhony s bezrámečkovým designem, které budou disponovat Face ID a skleněnými zády. Dva ze tří těchto smartphonů by pak měl Apple osadit OLED displejem, který použil poprvé vloni u iPhonu X, a jeden klasickým LCD. Právě LCD model bude lákat zákazníky na přívětivější cenu, jelikož krom horšího displeje dostane nejspíš i rámeček z levnějšího kovu, klasický fotoaparát s jedním objektivem a dokonce mu možná bude chybět podpora 3D Touch. I přesto od něj ale má Apple velká očekávání. Dokonce tak velká, že kvůli nim přehodnotil své výrobní plány.

Doposud se v kuloárech hovořilo o tom, že OLED displejů a LCD displejů vyrobí Apple letos zhruba stejně. Podle čerstvých zpráv z dodavatelského řetězce ale nejspíš Apple počítá s tím, že LCD model bude skutečný trhák a tak se rozhodl jeho výrobu ještě zvýšit. Těchto levnějších modelů by tak mělo být ve výsledku více než modelů prémiových s OLED.

Velmi zajímavé je i to, že zatímco se v před pár týdny otevřeně hovořilo o tom, že v příštím roce dorazí už jen iPhony s OLED displeji, dnešní zpráva toto tvrzení vyvrací. I pro příští rok totiž údajně Apple s myšlenkou představení alespoň jednoho LCD modelu koketuje a je tedy vcelku pravděpodobné, že jej představí. Stoprocentně se však nejspíš rozhodne až po uvedení letošních iPhonů X s LCD, které zájem o tento typ displeje potvrdí či naopak vyvrátí.

LCD i příští rok? 

Je poměrně zajímavé, že o LCD displejích Apple i nadále uvažuje. Mohl by tím ale potvrdit spekulace některých analytiků, kteří tvrdí, že ačkoliv se iPhone X prodával skutečně parádně, očekávání Applu úplně nenaplnil. Ten od něj totiž mohl čekat zkrátka a dobře o něco více.

Uvidíme, s čím na nás tedy Apple na podzim vyrukuje. Pokud ale skutečně iPhone X s LCD představí a jeho cenovka bude přijatelná, dá se očekávat, že se z tohoto smartphonu stane skutečný hit. Mnoho lidí si totiž design iPhonu X zamilovalo, ale částka 30 tisíc korun je pro ně za telefon nepředstavitelná. Pokud by ale Apple nabízel telefon s podobným designem za nižší cenu, určitě by si jej mnoho z nich pořídilo. 

iPhone X Plus concept FB

Související články

Dnes nejčtenější

.