Loňské MacBooky Pro se potýkají se záhadným problémem

|
Kategorie:Mac
Diskuze 9 komentářů

Zdá se, že se 13” MacBooky Pro z roku 2017 potýkají s poměrně zajímavým problémem, který se Applu podařil odhalit až nedávno. Vyplývá to minimálně ze zprávy, kterou Apple distribuoval do svých Apple Storů a k autorizovaným servisům. Tu se totiž dnes podařilo získat portálu MacRumors, díky kterému tak nyní o problému víme i my.

Problém MacBooků je vcelku zajímavý. Mělo by se jednat o to, že pokud v MacBooku selže SSD jednotka, musí být vyměněna společně se základní deskou počítače. Přesně tentýž postup je pak nutný provést i v případě, že selže základní deska. Bohužel však ze získané zprávy nevyplývá, jak velké procento prodaných MacBooků je tímto problémem zasaženo a ani to, proč je vždy potřeba vyměnit oba komponenty zároveň.

Podle zprávy by se měl problém týkat jen MacBooků Pro pro rok 2017 s 13” displejem a klasickou klávesnicí. Vlastníci notebooků s Touch Barem si tak mohou mnout alespoň protentokrát ruce. Závada se jich totiž podle všeho netýká. Pokud však vlastníte rizikový model a zaznamenali jste nějakou závadu, která by mohla s tímto problémem souviset, měli byste mít podle všeho nárok na bezplatnou opravu. Tu si můžete zajistit skrze zákaznickou podporu Applu po telefonu či mailem. 

Ačkoliv je celá závada vcelku nepříjemná, nejspíš nebude úplně rozsáhlá, jelikož jsme o ničem podobném v minulosti zatím neslyšeli. Důvod k obavám tohoto Macu tak rozhodně mít nemusíte. Krom toho, že nejspíš existuje poměrně malé riziko, že na takto vadný kus narazíte, je totiž vcelku pravděpodobné, že již Apple začal problém řešit a lehce upravil výrobní proces. Napovídala by tomu alespoň několikadenní prodleva v dodávkách MacBooků před WWDC, kterou jsme si vysvětlovali příchodem aktualizovaných Maců. Apple však mohl tuto mezeru využít ke zcela jinému důvodu. 

| | Zdroj
9
Leitz

Diskuze

  To je co za zblbost?! Nic sme sa nedozvedeli z clanku. Vsetky verzie novej generacie maju naletovany modul SSD na zakladnu dosku takze to asi treba menit vzdy. Alebo mate pocit ze pri 15″ verzii v servise nejaky opravar preletovava SSD cipy?!

  Reagovat

  Podle me muze klidne bejt vadna deska, tak to cely rovnou vymeni. SSD je vymenitelny. Ale ma zase nestandardni velikost, aby si clovek nemohl koupit vlastni 3x levnejsi SSD z kramu. 🙂
  https://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net/igi/BSyGQWfeeIjjX1ei.huge

  Reagovat

  No, to není žádná záhada. Ty matláci připájeli SSD přímo na desku, což je další krásný prostředníček zvednutý na zákazníka. Hlavně u produktu označeného jako „pro“ bych čekal víc.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz