iOS 12 řeší jeden z nejotravnějších problémů na iPhonu X

Jedním z nejčastějších problémů, se kterým se setkávají majitelé iPhonu X, jsou omylem pořízené screenshoty. Vzhledem k absenci home buttonu musel Apple na desítkovém iPhonu změnit i způsob pořizování snímků obrazovky. Právě ona změna s sebou ale přinesla i problém v podobě nechtěných screenshotů. Nový iOS 12 však přináší řešení.

Asi každý majitel iPhonu X mi dá za pravdu, že nechtěné snímky vznikají při probuzení obrazovky. Toho si je vědom i Apple a proto je v iOS 12 možné pořídit screenshot jen pokud je displej rozsvícený. Jestliže tedy uživatel probudí telefon postranním tlačítkem a do toho omylem stiskne tlačítko pro zvýšení hlasitosti nacházející přesně na opačné hraně telefonu, pak se snímek nepořídí, ale rozsvítí se pouze displej.

Ačkoli se jedná jen o skutečně malou změnu, i tak výrazně sníží počet nechtěně vytvořených snímků, jenž se v některý případech může za den značně nasčítat. Časem by mohl Apple přijít s alternativním gestem, které by zcela nahradilo současnou kombinaci tlačítek a tím by problém odstranil úplně. Například na konkurenčních telefonech je možné snímky obrazovky pořídit přejetím hřbetem dlaně přes displej.

| | Zdroj
7
Leitz

Diskuze

  Ocenil bych take opetovne odemknuti pokud prvni selze v pripade, ze si chci precist pouze notifikace. Ted musim odemknout swipem nahoru nebo postranim tlacitkem vypnout a opakovat. Opetovne overeni treba pomoci kliku na display by nebylo vubec spatne.

  Reagovat
  Kopecky Petr

  Kdo probouzí proboha X bočním tlačítkem ?

  Reagovat
  Tomáš Mertl

  Xko nikdy neprobouzím bočním tlačítkem, ale naopak ho tím velmi často vypínám a jelikož nějakej kretén dal přesně naproti tomu tlačítku ty tlačítka na hlasitost, tak nemám skoro jinou možnost, než je stisknout společně. Tohle je asi jediná chyba Xka, ale obrovská.

  Reagovat
  Marek Dostál

  Zaujímavé, mne sa nikdy nestalo že by som spravil nechcený screenshot 😃 hlavne sa pýtam že ako 🙈 keby sú tie tlačítka pod sebou že naraz ich stlačím ale veď wtf je len jedno tak jak 😳
  Taktiež funkcie ako prebudenie displeja zodvihnutím alebo klepnutím na displej potrebu stláčať to tlačítko ešte viac minimalizujú 🤷🏼‍♂️

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz