Zavřít reklamu

Jedním z nejčastějších problémů, se kterým se setkávají majitelé iPhonu X, jsou omylem pořízené screenshoty. Vzhledem k absenci home buttonu musel Apple na desítkovém iPhonu změnit i způsob pořizování snímků obrazovky. Právě ona změna s sebou ale přinesla i problém v podobě nechtěných screenshotů. Nový iOS 12 však přináší řešení.

Asi každý majitel iPhonu X mi dá za pravdu, že nechtěné snímky vznikají při probuzení obrazovky. Toho si je vědom i Apple a proto je v iOS 12 možné pořídit screenshot jen pokud je displej rozsvícený. Jestliže tedy uživatel probudí telefon postranním tlačítkem a do toho omylem stiskne tlačítko pro zvýšení hlasitosti nacházející přesně na opačné hraně telefonu, pak se snímek nepořídí, ale rozsvítí se pouze displej.

Ačkoli se jedná jen o skutečně malou změnu, i tak výrazně sníží počet nechtěně vytvořených snímků, jenž se v některý případech může za den značně nasčítat. Časem by mohl Apple přijít s alternativním gestem, které by zcela nahradilo současnou kombinaci tlačítek a tím by problém odstranil úplně. Například na konkurenčních telefonech je možné snímky obrazovky pořídit přejetím hřbetem dlaně přes displej.

iPhone X screenshot FB

Související články

Dnes nejčtenější

.