Díky iOS 12 je zavírání aplikací na iPhonu X zase dokonalé

Odstranění home buttonu s příchodem iPhonu X přijali fanoušci Applu vcelku pozitivně, na čemž se z velké části podepsal i fakt, že se ovládání telefonu díky novým gestům značně usnadnilo a zpříjemnilo. Bohužel ale s sebou absence domovského tlačítka přinesla i jednu zásadní nevýhodu, kdy se celkově značně zkomplikovalo zavírání aplikací. Apple ale v novém iOS 12 celý problém elegantně vyřešil a vrátil vše do starých kolejí.

Pokud chtějí uživatelé na iPhonu X s iOS 11 zavřít aplikaci, musí nejprve aktivovat přepínač tak, že přejedou prstem od spodního okraje obrazovky nahoru a podrží ho na místě. Následně je potřeba na okně s aplikací podržet prst a zavřít ji buďto skrze ikonu v levém horním rohu okna, nebo prostým přejetím prstem odspoda nahoru.

iOS 12 ale celý proces značně zjednodušuje. Nově totiž už není potřeba na okně s aplikací podržet prst, aby se aktivoval režim pro ukončení. Jakmile totiž přejdete do přepínače, je možné aplikaci rovnou ukončit přejetím odspodu nahoru. Proces zavírání je tak nově naprosto totožný s tím, který známe z telefonů s home button. Jediný rozdíl je v samotné aktivaci přepínače.

|
10
Leitz

Diskuze

  Tømáš Keller

  Jak to je s altualizacemi beta verzí iOS? Myslím tím, jak často? ? Pač u 12 jsem našel pár chybek, co jsem nahlásil a jsou docela otravný ?

  Reagovat
  Tømáš Keller

  V iMessage ta spodní lišta se špatně zobrazuje + sekne v půlce zasunutí. V Messengeru se špatně zobrazuje klávesnice, když vyjedete z chatu nebo dáte info u kontaktu a v YouTube aplikaci na ležato nejde vysunout ovládací centrum. Špatné zobrazování některých prvků a špatný překlad do Češtiny..

  Reagovat

  Jj všechno co píšeš mám také, až na ten messenger teda. Mě jen trochu vadí přehození tlačítek na změnu jazyka klávesnice a symbolů i iPadu, stále mačkám to druhé 😀

  Taky jsem na pár vad narazil.
  1) zobrazení klávesnice – ve formulářích se do klávesnice plete symbol klíčenky
  2) příchozí hovor nebyl vidět na displeji – telefon hrál, ale nebyla šance hovor přijmout
  3) na zamknutý obrazovce zůstala silueta po notifikacích, vyřešil až restart
  4) po vytvoření Memoji se telefon sekal při jejím prvním nahrávání

  Jinak ty novinky jsou fakt top, skoro bych řek, že Apple začal konečně výraznějš naslouchat uživatelům.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz