Zavřít reklamu

Z rozhovorů s představiteli cupertinské společnosti se dozvídáme spoustu zajímavostí. Tentokrát rozhovor poskytli viceprezident marketingu Greg Joswiak a viceprezident AR/VR inženýrství Mike Rockwell. Zabývali se mnoha tématy, například rozšířenou realitou, soukromím, nejnovějšími softwarovými aktualizacemi a dalšími věcmi, které byly představené na WWDC 2018.

Pokud jste se dívali na vývojářskou konferenci, pravděpodobně si vzpomínáte na slova, která řekl Craig Federighi. Prozradil, že iOS 12 zvyšuje výkon všech zařízení, počínají iPhonem 5s a iPadem Air. Apple například tvrdí, že na iPhonu 6 Plus se systémem iOS 12 se klávesnice zobrazí až o 50 % rychleji, aplikace se spustí až dvakrát rychleji a fotoaparát se z uzamčené obrazovky otevře až o 70 % rychleji.

Apple kladl důraz na zlepšení výkonu, což je v rozporu s plánovaným zastaráváním či s myšlenkou, že záměrně aktualizací softwaru zpomaluje starší iPhony, aby přiměl zákazníky ke koupi novějšího modelu. Právě tuto věc si však mnoho zákazníků s ohledem na dění minulých měsíců myslí. Poté, co se totiž provalil skandál se záměrným zpomalováním starších iPhonů, totiž nemůže přijít mnoho lidí Applu na jméno. Ten takováto nařčení ale důrazně odmítá, nyní ústy Grega Joswiaka.

Pár screenů z představení iOS 12:

Joswiak danou myšlenku odmítl se slovy, že se jedná o nejbláznivější myšlenku na světě a o iOS 12 mluvil jako o opravdu dobré aktualizaci. Joswiak ještě dodal, že 95 % uživatelů je spokojeno s iOS 11, což je podle něj skvělé. „Aktualizace softwaru jsou velice důležité,“ zdůraznil. Z jeho slov je tak jasně patrné, že Apple v plánu „odrovnat“ stará zařízení novými aktualizacemi neměl. Na druhou stranu je však poměrně zvláštní, že je Apple přesvědčen o tom, že je iOS 11 velmi úspěšný, což se může sice při pohledu na statistiky skutečně zdát, hodnocení uživatelů je však diametrálně odlišné.

Joswiak ještě řekl, že Apple chtěl věnovat zvláštní pozornost starším zařízením, u kterých může nastat zpomalení při vysokém zatížení.

rozhovor fb

Související články

Dnes nejčtenější

.