Apple nás prý nechce nutit, abychom své staré produkty měnili za nové

Z rozhovorů s představiteli cupertinské společnosti se dozvídáme spoustu zajímavostí. Tentokrát rozhovor poskytli viceprezident marketingu Greg Joswiak a viceprezident AR/VR inženýrství Mike Rockwell. Zabývali se mnoha tématy, například rozšířenou realitou, soukromím, nejnovějšími softwarovými aktualizacemi a dalšími věcmi, které byly představené na WWDC 2018.

Pokud jste se dívali na vývojářskou konferenci, pravděpodobně si vzpomínáte na slova, která řekl Craig Federighi. Prozradil, že iOS 12 zvyšuje výkon všech zařízení, počínají iPhonem 5s a iPadem Air. Apple například tvrdí, že na iPhonu 6 Plus se systémem iOS 12 se klávesnice zobrazí až o 50 % rychleji, aplikace se spustí až dvakrát rychleji a fotoaparát se z uzamčené obrazovky otevře až o 70 % rychleji.

Apple kladl důraz na zlepšení výkonu, což je v rozporu s plánovaným zastaráváním či s myšlenkou, že záměrně aktualizací softwaru zpomaluje starší iPhony, aby přiměl zákazníky ke koupi novějšího modelu. Právě tuto věc si však mnoho zákazníků s ohledem na dění minulých měsíců myslí. Poté, co se totiž provalil skandál se záměrným zpomalováním starších iPhonů, totiž nemůže přijít mnoho lidí Applu na jméno. Ten takováto nařčení ale důrazně odmítá, nyní ústy Grega Joswiaka.

Pár screenů z představení iOS 12:

Joswiak danou myšlenku odmítl se slovy, že se jedná o nejbláznivější myšlenku na světě a o iOS 12 mluvil jako o opravdu dobré aktualizaci. Joswiak ještě dodal, že 95 % uživatelů je spokojeno s iOS 11, což je podle něj skvělé. „Aktualizace softwaru jsou velice důležité,“ zdůraznil. Z jeho slov je tak jasně patrné, že Apple v plánu „odrovnat“ stará zařízení novými aktualizacemi neměl. Na druhou stranu je však poměrně zvláštní, že je Apple přesvědčen o tom, že je iOS 11 velmi úspěšný, což se může sice při pohledu na statistiky skutečně zdát, hodnocení uživatelů je však diametrálně odlišné.

Joswiak ještě řekl, že Apple chtěl věnovat zvláštní pozornost starším zařízením, u kterých může nastat zpomalení při vysokém zatížení.

Leitz

Diskuze

  Lukáš Ernst

  Apple má velkou část zisku ze služeb, a taky když budou lidi méně často řešit co nového pořídit tak mu nepřeběhnou, naopak si reknou ze ted jim XX let dobře sloužil iPhone tak vemou novej. U Androidu už po roce člověk pocituje problemy, po dvou letech (v tom lepším případě) už nedostane upgrade systemu a nové funkce a musí řešit novej telefon a vaha co vzít. Android uživatel mění telefony jak ponožky a zkouší ruzne značky. Apple tohle podchytává dlouhodobou podporou aby to člověk tak často neřešil a měl dobré vzpomínky když na to dojde.

  Reagovat

  Já také někdy dělám věci, i když je dělat nechci.
  A i když mi stačily dvě stovky, abych upgradoval Macbook na vyžadované technologie, tak Systém se na něj dá nainstalovat jen oklikou. Produkty používám 25 let, tak o tom své vím.

  Reagovat

  Práve to má na Apple frustruje najviac keď chceš mat iOS musíš mat len iPhone je to veľmi zle a preto asi skončím s Apple predtým som mal nexus4 Xperia z2 Samsung s6 zo všetkými som bol spokojný ale bavilo má mat vždy nový zážitok nové prostredie nový dizajn a iné a tu u Apple nuda a ešte k tým problémom mám služobný mobil Samsung s7 od prvej polovice roku 2016 musím povedať veľmi vydarený model a keď porovnám prechod z marshmelow android 6 na nougat 7 tak som mal problémov ako na iPhone 7 pri prechode na ios11 a teraz dostáva Oreo

  Reagovat

  Tomu asi nerozumím. Jako že by Apple vyráběl ještě jiný telefon nazvaný jinak? Nebo jak to myslíte? Těžko lze předpokládat, že by Apple zabil iOS tím, že by dovolil jiným výrobcům dělat telefony s iOS, dopadlo by to jako s Androidem a to snad nikdo normální nechce…

  Reagovat

  Apropo: Když řekli že teď má 81% aktivních zařízení iOS 11, neřekli tím, že se jich tak 80% nedožije 5 let? Jistě, prodeje jsou pořád větší, ale taky si to spousta uživatelů neupdatuje, podle mě pořád větší část těch co může.

  Reagovat
  Juraj Chromík

  používam denne iphone5(6ročný) a ide si akurát baterka vekom ale to je jasné no inak navigácia, vyhľadávanie, appky, komunikácia, fotenie a pod. si ide ako pán 🙂 ešte mám iphone4 ale ten skôr len na hudbu 🙂 sem tam točenie 🙂 tento rok preukázal apple, že na staré zariadenie neserie napr. update iphone5s.(iOS12 1st beta a ide si svoje) takže neviem no. Toto ma na nich baví, voči iným výrobcom, kde po roku a pol povedia no serieme na Vás, kúpte si iný… ale chápem, nie každý to tak vidí a každého baví niečo iné 🙂

  Reagovat

  Taky mám iPhone 5, obdivuhodný, ale nejdou už tam dát některé hry a když naviguje, je hrozitánsky pomalý.
  Podle mě se rozhodli dát iOS 12 do iPhonu 5S protože je rychlejší než 6 a 6+. Když 6 představovali, pořád jsem vykřikoval idioti. Jenom 40% rychlejší procesor a o tolik větší rozlišení, foťák úplně mimo roh,… no to je na dýl. Myslím že iOS 13 bude až pro 6S, tohle je jenom takový výkyv.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz