Zavřít reklamu

Je to skoro až k smíchu. Bezdrátové nabíjecí pouzdro pro sluchátka AirPods představil Apple již vloni v září s tím, že na začátku letošního roku poputuje spolu s nabíječkou AirPower na pulty obchodů. Ani jeden z těchto produktů však do dnešního dne v obchodech a ani na internetu nenaleznete. Díky tomu se však otevírá příležitost pro různé “kutily” především z Asie, kteří dokáží vyrobit prakticky cokoliv. Nedávno jsme vám tak například ukazovali falešnou podložku AirPower prodávanou na vídeňském letišti, jejíž původ byl též velmi pravděpodobně právě z Asie. Dnes tu pak máme naopak náhradu za bezdrátové nabíjecí pouzdro pro AirPods.

Nabíjení přes Lightning může být pro mnohé z nás vcelku otrava a tak po oznámení bezdrátového nabíjecího pouzdra mnoho lidí zajásalo. Nadšení však samozřejmě s plynoucím časem od představení utichá a deprese z čekání se naopak prohlubuje. Přesně na tyto uživatele pak cílí novinka jedné tchajwanské společnosti, která vymyslela vcelku zajímavé řešení. Na veletrhu Computex totiž představila jakousi dokovací stanici pro krabičku od AirPods, která ji začne po “zacvaknutí” Lightningu a položení na bezdrátovou nabíječku dobíjet. 

Takto celá vychytávka vypadá: 

Rychlost nabíjení skrze tuto vychytávku není vůbec špatná. Výrobce uvádí, že zcela vybitá krabička s vloženými AirPody, které jsou též cela vybité, se dobije zhruba za hodinu a půl. Gadget by měl být navíc zcela bezpečný a nabíjení by se mělo samovolně zastavit okamžitě, kdy je vše dobité. Zdánlivě zajímavé řešení má však pár nedostatků, které mu mnozí neprominou. Jedním z nich je výrazné nabrání na objemu, kvůli čemuž se ze skladných AirPods stane něco, co už tak snadno do kapsy nestrčíte. Druhým problémem je pak samotný design, který není zrovna úplně působivý. Nebudeme si však nalhávat, že se dal celý gadget vytvořit lépe.

Takto vypadá originální bezdrátové nabíjecí pouzdro od Applu:

Pokud tedy patříte mezi tu sortu uživatelů, která se již nemůže příchodu bezdrátového nabíjecího pouzdra pro AirPods dočkat, můžete si čekání zkrátit nákupem této alternativy. Zádrhel je však v tom, že na náš trh se podobná věcička jen těžko dostane, takže jinak než výletem si ji zřejmě neopatříte. 

airpods-wireless-charging-case-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.