iOS 12 přinesl novinku, díky které budou jeho aktualizace daleko jednodušší

Ačkoliv byla včerejší prezentace nového systému iOS 12 opravdu velmi dlouhá, Apple v ní všechny novinky, které by tento systém měl přinést, nezmínil. Při prohledávání beta verzí totiž narážíme na opravdu zajímavé věci, které nám v budoucnu využívání iPhonů a iPadů slušně usnadní. Jednou z těchto věcí je i vylepšení aktualizací systému, které mohou nyní podle všeho probíhat automaticky.

V Nastavení se objevil v sekci Aktualizace softwaru nový slider, který by měl po zapnutí instalovat veškeré dostupné aktualizace iOS 12 sám od sebe například po vzoru aplikací z App Storu. Uživatelům by tak odpadla starost s otravným odsouhlasováním různých ustanovení, která po nich Apple při aktualizacích softwarů vyžaduje. S trochou nadsázky se tak dá říci, že byste mohli mít po zapnutí této funkce neustále aktuální software v iPhonu či iPadu, aniž byste vůbec o nějaké aktualizaci věděli. V současné době to však stoprocentně říci nemůžeme, jelikož jediné, co o této novince víme, pochází z jediné věty – jejího popisku.

Takto novinka v iOS 12 vypadá: 

Automatické aktualizace můžete vidět například už i u macOS. Na něj se aktualizace instalují zpravidla přes noc a to ještě navíc v situaci, kdy jsou připojeny k napájení. Je tedy vcelku pravděpodobné, že i iPhone, který bude mít povoleny automatické aktualizace, bude muset být připojen k nabíječce, aby update proběhl. 

Uvidíme, jak se tato novinka zachová po vydání druhé beta verze systému, který bude opět o něco stabilnější a celkově vyladěnější. Obecně se však dá říci, že i první vývojářská beta není vůbec špatná. Jejímu rozboru se ale budeme věnovat v samostatném článku, který pro vás dnes připravíme. 

|
7
Leitz

Diskuze

  Ja by som skor privital, aby ma to prestalo stale otravovat – vnucovat aktualizaciu, mam 10.3.3 a nemam ziadny dovod instalovat novy …

  Reagovat

  Jednoducha rada – vymaz update v storage management v settingsoch a uz nikdy nenechaj nabit mobil na 100%. Update sa ti totiz stiahne iba ak su splnene naraz tieto tri podmienky:

  – mobil je na WiFi
  – mobil je na nabijacke
  – mobil je nabity na 100%

  Reagovat

  Na aktualizaciu iOS musia byt splnene len prve dve podmienky. Bateria na 100% vobec nemusi byt nabita. Staci ak si v nocnych hodinach na WiFi a mobil je pripojeny na nabijacke a aktualizacia sa zacne stahovat. Tomu by malo vraj zabranit vypnutie moznosti automatickych aktualizacii pre AppStore, odskusane to ale nemam, nikdy nie som na WiFi

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz