Díky novince v iOS 12 je teď proniknutí do iPhonu prakticky nemožné

Není to tak dávno, co se ve světě objevily zprávy o novém přístroji GrayKey, který využívá policie v USA k odemykání iPhonů. Ačkoliv o něm zrovna mnoho informací nemáme, podle všeho začne na odemykání pracovat poté, co je přes Lightning připojen k zařízení. Lightning je však pro výměnu dat použitelný jen po určitou dobu a po jejím uplynutí je potřeba odemčení telefonu pomocí kódu, aby šlo port zase používat například k synchronizaci. Tato doba ale bude s příchodem iOS 12 výrazně zkrácena.

V Nastavení se objevila v sekci  Touch ID/Face ID a kódový zámek novinka, která umožňuje vypnout funkce Lightning portu již hodinu po nečinnosti iPhonu. Tato novinka se nazývá USB příslušenství a Applem je její využívání vysvětleno takto: “Pokud chcete umožnit připojení USB příslušenství k iPhonu zamknutému déle než hodinu, odemkněte ho.” a v případě zapnutí: „Vypnutím zabráníte USB příslušenství v připojení k iPhonu, pokud bude déle než hodinu zamknutý. Ve zkratce to tedy znamená, že pokud tuto volbu necháte takto, po hodině nečinnosti vám Lightning neumožní nic jiného, než přes něj telefon nabíjet a to až do chvíle, kdy jej znovu odemknete. Poté se již jeho veškeré funkce opět obnoví. 

Díky této novince by tak měla být výrazně eliminována všechna možná nebezpečí pramenící právě ze speciálních přístrojů, které dokáží iPhony odemknout skrze Lightning. Policisté, kteří je k odemykání využívají, totiž potřebují vždy nejprve soudní příkaz, což může několik dní trvat. I kdyby to však trvalo jen několik hodin, novinka v iOS 12 všechny tyto přístroje vyšachuje.

Takto vypadá přístroj, kterým se lze prolomit do uzamčeného iPhonu:

|
8
Leitz

Diskuze

  Myslím, že je to presne opačne, ako píšete. Pokial je táto funkcia zapnutá (prepínač je zelený), tak je všetko ako doteraz. Pokial je funkcia zapnutá, tak sa zobrazí nápis: „Ak chcete zabránit USB príslušenstvu pripájať sa k iPhonu, ktorý je zamknutý viac ako hodinu, vypnite túto možnost.“

  Reagovat

  Prestane po hodine zamceni „tect“ hudba do sluchatek?

  Reagovat

  Osobne si myslím, že sluchátka budú mať zelenú ako aj nabíjanie, ale napríklad synchronizácia cez iTunes nepôjde. Mňa by zaujímalo zase či pôjde hudba cez kábel do autorádia. 🙂 Vyskúšam.

  Reagovat

  Sluchátka přece nejsou USB příslušenství. Tady musí být na jednom konci Lightning konektor vsunutý do iPhonu a na druhém konci USB konektor vsunutý do nějakého USB příslušenství. Alespoň tak to chápu. Sluchátka máte přece připojená přímo do Lightningu nebo přes redukci do 3,5mm Jacka nebo ideálně přes bluetooth.

  Reagovat

  Nie. Ak máš hodinu a viac zamknuty iPhone a chceš k nemu pripojiť sluchátka cez lightning, musíš ho najprv odomknúť, aby ti začali fungovať.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz