Zavřít reklamu

Když na loňské WWDC představil Apple od základu přepracovaný App Store, mnoho svých zákazníků tím potěšil. Design starého App Storu totiž skutečně působil lehce zastarale a hlavně byl pro objevování nových aplikací, které by mohli uživatelé ocenit, velmi nepřívětivý. To se ale Applu novými možnosti jako je například tip na aplikaci dne podařilo změnit a svůj jablečný obchod opět probudit k životu. To ostatně potvrzují i data stahování aplikací, ze kterých vyplývá, že stahování aplikací vzrostlo díky přepracovanému App Storu o stovky procent. Apple si tak může mnout ruce.

Díky tomu, že se redesign App Storu ukázal jako trefa přímo do černého, je mnoho lidí včetně analytiků přesvědčena o tom, že se Apple k podobné věci odhodlá i u svého Mac App Store implementovaném v macOS. Pravdou totiž je, že i ten působí na první pohled poměrně zastarale a důkladný redesign by mu tak rozhodně prospěl. Přesně s tímto tvrzením přišel i John Gruber z Daring Fireball, jehož předpovědi se též dají považovat za jedny z nejpřesnějších. Když k tomu navíc přičteme předpovědi ostatních odborníků a analytiků, dostaneme jednoduchou rovnici – macOS 10.14 = redesignovaný Mac App Store. 

Pamatujete si ještě na starý App Store z iOS 10?:

Tomu, že se přepracovaný Mac App Store blíží, nasvědčuje i fakt, že se jedná o poslední obchod s aplikacemi, který běží na starém designu. Dokonce i obchod dostupný na webu se již svým designem přiblížil tomu z iOS 11. Sjednocení všech obchodů s aplikacemi do jednoho designu je tak jistě na místě. Podobnou změnou by navíc Apple velmi pomohl i vývojářům, jejichž aplikace by byly daleko stahovanější a tudíž by mohly být i jejich zisky o poznání vyšší.

A co vy? Měli byste rádi ve svém Macu App Store, který bude korespondovat s tím z iOS 11 nebo dáváte raději přednost nynější klasice?

Související články

Dnes nejčtenější

.