Zavřít reklamu

Zatímco se loňský iOS 11 po designové stránce v porovnání s “desítkou” změnil opravdu značně, počítačový systém macOS High Sierra žádné výrazné změny nedostal. Apple u něj dokonce nepřistoupil ani ke změně označující číslovky z 10 na 11, čímž by velmi pěkně sjednotil jeho název se systémem pro Apple TV a iPhone. Letošek by však mohl být na úpravy designu přeci jen přívětivější.

Do představení nových systémů zbývá sice ještě pár měsíců, mnozí designéři už se však předhánějí v tom, kdo vytvoří úchvatnější koncept, který by mohl při troše štěstí i nějaké ty novinky poodhalit nebo alespoň nastínit, jakým směrem se vůbec lze ubírat. A přesně jeden takový povedený koncept vám dnes přinášíme. Jeho autorem je designér Álvaro Pabesio, který své dílo prezentoval na portálu behance. Než se však do jeho rozboru pustíme, bude lepší, když si jej detailně prohlédnete.

Jak jste si sami jistě všimli, Álváro změnil design systému macOS poměrně razantně a zakomponoval do něj prvky, které známe ze systému iOS 11, díky čemuž by byly všechny systémy zase o něco více sjednocené. Skvělou ukázkou je například ovládací centrum, které to z iOS 11 prakticky kopíruje. Na škodu to však rozhodně není. Systém totiž vypadá o poznání moderněji. Velkého přepracování se dočkal i stavový řádek lemující horní okraj displeje, který byl velmi výrazně zjednodušen.

Univerzální aplikace na obzoru? 

Pěkným detailem je i ikona Messengeru v Docku, která naznačuje, že se již brzy dočkáme příchodu univerzálních aplikací s podporou jak macOS, tak iOS. Na tomto projektu totiž Apple podle dostupných informací pracuje a jeho představení v letošním roce je opravdu reálné. Stoprocentní jistotu však budeme samozřejmě mít teprve po oficiálním představení, které by mohlo proběhnout už na vývojářské konferenci WWDC.

V galerii jste si pak určitě všimli i přepracovaného App Storu, iTunes Storu, Nastavení Macu či Finderu. Ani na ty by totiž neměl Apple při vývoji nového systému zapomínat. Minimálně změna App Storu je však poměrně reálná, jelikož se k ní odhodlal již v minulém roce i u systému iOS s tím, že svůj obchod s aplikacemi v posledních letech zanedbával. Oživení Mac App Store by tak bylo též jistě na místě.

A jaký názor máte na celý koncept vy? Dokážete si představit, že byste na svém Macu pracovali s něčím takovým, či je pro vás takováto změna něčím, s čím byste se jen těžce sžívali?

macOS 11

Související články

Dnes nejčtenější

.