Takto úžasně by mohl vypadat letošní macOS 11 na vašem Macu

Zatímco se loňský iOS 11 po designové stránce v porovnání s “desítkou” změnil opravdu značně, počítačový systém macOS High Sierra žádné výrazné změny nedostal. Apple u něj dokonce nepřistoupil ani ke změně označující číslovky z 10 na 11, čímž by velmi pěkně sjednotil jeho název se systémem pro Apple TV a iPhone. Letošek by však mohl být na úpravy designu přeci jen přívětivější.

Do představení nových systémů zbývá sice ještě pár měsíců, mnozí designéři už se však předhánějí v tom, kdo vytvoří úchvatnější koncept, který by mohl při troše štěstí i nějaké ty novinky poodhalit nebo alespoň nastínit, jakým směrem se vůbec lze ubírat. A přesně jeden takový povedený koncept vám dnes přinášíme. Jeho autorem je designér Álvaro Pabesio, který své dílo prezentoval na portálu behance. Než se však do jeho rozboru pustíme, bude lepší, když si jej detailně prohlédnete.

Jak jste si sami jistě všimli, Álváro změnil design systému macOS poměrně razantně a zakomponoval do něj prvky, které známe ze systému iOS 11, díky čemuž by byly všechny systémy zase o něco více sjednocené. Skvělou ukázkou je například ovládací centrum, které to z iOS 11 prakticky kopíruje. Na škodu to však rozhodně není. Systém totiž vypadá o poznání moderněji. Velkého přepracování se dočkal i stavový řádek lemující horní okraj displeje, který byl velmi výrazně zjednodušen.

Univerzální aplikace na obzoru? 

Pěkným detailem je i ikona Messengeru v Docku, která naznačuje, že se již brzy dočkáme příchodu univerzálních aplikací s podporou jak macOS, tak iOS. Na tomto projektu totiž Apple podle dostupných informací pracuje a jeho představení v letošním roce je opravdu reálné. Stoprocentní jistotu však budeme samozřejmě mít teprve po oficiálním představení, které by mohlo proběhnout už na vývojářské konferenci WWDC.

V galerii jste si pak určitě všimli i přepracovaného App Storu, iTunes Storu, Nastavení Macu či Finderu. Ani na ty by totiž neměl Apple při vývoji nového systému zapomínat. Minimálně změna App Storu je však poměrně reálná, jelikož se k ní odhodlal již v minulém roce i u systému iOS s tím, že svůj obchod s aplikacemi v posledních letech zanedbával. Oživení Mac App Store by tak bylo též jistě na místě.

A jaký názor máte na celý koncept vy? Dokážete si představit, že byste na svém Macu pracovali s něčím takovým, či je pro vás takováto změna něčím, s čím byste se jen těžce sžívali?

|
3
Leitz

Diskuze

  1. Podla mna najdolezitejsi je dark mode 🙂 hlavne pre programatorov v xcode – neda sa nastaviť celý tmavý
  2. Kým siri nebudem môcť povedať “siri turn off my macbook” tak je zbytočná (i ked to nedokaze asi kvoli bezpecnosti aby to nepovedal niekto iný)
  3. Ak pôjdu tie universal appky tak aktualizujem, inak nie. Apple ma už naučil že od iOS 10 serie na ludi a vydá aj kompletne zly system – keby chcem nieco take mam android… moj ipad sa stal kompletne nepoužitelnym nastrojom od iOS 10 a od vydania to nie je o nič lepšie
  4. A ak by vyzeral macOS tak ako ho tu ukazal dizajner tak by to bolo fajn 🙂 ocenil by som aj messages appku

  Reagovat

  2) Podle Vás tedy k použitelnosti Siri schází jedna jediná funkce a to ta, že se díky ní vypne Mac, na kterém má ta Siri běžet? Nepřijde Vám to ani trochu na hlavu?
  3) To je zase komentář, koho prosím zajímá, jestli aktualizujete nebo ne? Nikoho, ani Apple to nezajímá. Každý rozumný člověk přechází na nejnovější systém co nejdříve je to jen možné, když už ne pro funkce, tak hlavně kvůli bezpečnosti.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz