Zavřít reklamu

Po několika dlouhých letech se uzavírá spor mezi Samsungem a Applem týkající se porušení designových patentů. Porota soudu rozhodla, že jihokorejský gigant musí zaplatit cupertinské společnosti 539 milionů dolarů za porušení patentů. Samsung porušil patenty se svými pěti zařízeními prodaných v letech 2010 až 2011.

Samsung je povinen zaplatit přesně 533 316 606 dolarů za porušení designových patentů a zbývajících 5 325 050 dolarů za patenty utilit.

Společnosti Samsung a Apple se ocitly opět u soudu, aby byla stanovena výše odškodného, které má Samsung zaplatit Applu. Samsung totiž podal žalobu k Nejvyššímu soudu a uvedl, že původní náhrada škody, která byla vyčíslena na 399 milionů dolarů, je nepřiměřenou částkou.

Nejvyšší soud tedy nařídil Americkému odvolacímu soudu, aby znovu vyčíslil škody, které Samsung způsobil Applu. Opět kalifornská společnost zvítězila. Soudní řízení bylo obnoveno kvůli tomu, že si Apple myslel, že škoda by měla být vyčíslena na základě celkového zisku z prodeje smartphonů, které porušují patent, nebo má být stanovena na základě jednotlivých okopírovaných prvků, jako jsou přední kryt a displej.

Podívejte se, jak vypadá vlajková loď iPhone X:

Apple tvrdí, že odškodné by mělo být vypočítáno z celkových zisků, což si Samsung nemyslí. Chtěl by platit totiž méně než 399 milionů dolarů. Apple požádal porotu, aby Samsung zaplatil 1 miliardu dolarů, kdežto Samsung chtěl snížit odškodné na 28 milionů dolarů. Bohužel pro Samsung, porota rozhodla ve prospěch Applu a Samsung nakonec musí zaplatit mnohem více, než bylo naposledy stanoveno.

„Je zřejmé, že Samsung okopíroval náš design. Jsme vděční porotě za jejich službu, a jsme spokojeni, že souhlasila s tím, že by měl Samsung za kopírování našich produktů zaplatit,“ řekl Apple.  

Samsung-Galaxy-Note-7-vs-Apple-iPhone-6s-Plus-FB

Související články

Dnes nejčtenější

.