Zavřít reklamu

Za posledné mesiace sa na videohernej scéne v oblasti mobilných telefónov neriešilo hádam nič iné ako hry Fortnite alebo PUBG. Samozrejme, sem tam sa v App Store objaví nový zaujímavý počin, no popredné priečky herných rebríčkov okupujú práve tieto dva tituly. Štúdio Epic Games, ktoré zažíva nevídaný úspech sa preto aj naďalej snaží tlačiť hru najviac ako sa dá. Ich ďalším krokom je snaha presadiť Fortnite na pôdu elektronických športov. Na rozličné turnaje tak vymedzujú neuveriteľnú sumu 100 miliónov $.

Táto gigantická suma bude rozdelená do väčšieho počtu kompetícií a herných turnajov. Informácie boli zverejnené priamo prostredníctvom účtu Fortnite na Twitteri.

Možno sa pýtate, prečo by sa malo jednať o nejakú finančnú senzáciu vzhľadom na to, že Epic Games je štúdio, ktoré disponuje miliardami dolárov. Tento krok je ale obrovským rizikom, nakoľko ide o pomerne nový titul a možnosť na úspech nie je tak vysoká ako by sa zdalo. Pre porovnanie, známa hra DOTA 2 disponuje viac ako 130 miliónmi, ktoré nalieva do rôznych turnajov a to nie je reč o novom titule.

Epic Games odôvodnilo tento krok na svojom blogu nasledovne: „V sezóne 2018-2019 budeme poskytovať 100 000 000$ určených k financovaniu výherných fondov pre súťaže v hre Fortnite. Za konkurenčným systémom kompetičnej funkcie zaostávame, no náš prístup a vízia je úplne iná. Plánujeme byť exkluzívnejší, dynamickejší a chceme sa zamerať na radosť z hrania v kombinácii so sledovaním hry Fortnite.“

Finálne počty organizovaných súťaží a turnajov ešte neboli oficiálne ohlásené. Na akých platformách bude hra podnikať tieto kompetície je stále otázne, no vzhľadom na vysokú obľubu fanúšikov je dosť možné, že na zoznam bude pripísaná aj kategória mobilných telefónov. Ak si trúfate, môžete svoje schopnosti ukázať aj vy. Informácie o počte, miestach konania a druhu turnajov by mali byť zverejnené už čoskoro.

  • Hra Fortnite od Epic Games je dostupná zdarma v App Store

[appbox simple appstore id1261357853 ]

Fortnite-Mobile-iOS-1

Související články

Dnes nejčtenější

.