Zavřít reklamu

Kolaborácia známych, ale aj nových herných nápadov nie je vo svete hier žiadnou novinkou. Spojenie rôznych arkád s klasickými hernými počinmi, ktoré stáli pri zrodení videohier ako ich poznáme môže často prekvapiť. Vývojári zo štúdia Mother Gaia to dokazujú s ich najnovším počinom Minesweeper Genius.

Predstavte si spojenie klasických hier ako je napríklad Picross, alebo Sudoku v doplnení o zábavný štýl Minesweeper, o ktoré sa postaralo spomínané štúdio. Hra je prepracovaná, no zároveň tak jednoduchá, že si po prvých minútach budete klásť otázku ako je možné, že ešte nikoho nenapadlo priniesť takúto zaujímavú kombináciu na platformu mobilných telefónov.

So štýlom Minesweeper sa určite stretol každý z vás. Ide o náhodné odkrývanie štvorčekov pri snahe nájsť cieľový objekt a vyhnúť sa mínam, ktoré sú strategicky umiestnené na hernom poli. Sú to skrátka predimenzované Míny, ktoré poznáme ako klasickú retro hru z predošlých verzií Windows. Pozrite si nižšie uvedený trailer, ktorý vám napovie viac o priebehu hry.

Pomocou postavičky sa musíte prepracovať sériou levelov, v ktorých je nutné sa dostať na cieľové políčko. Počas prechodu na hracej šachovnici vám budú k dispozícii rôzne vychytávky v podobe premiešania a výmeny herných políčok, alebo nápovied, ako sa vyhnúť mínam. Každý level ponúkne 3 hviezdy, ktoré môžete získať. Tie následne využijete ako záchranné životy po chybných krokoch vedúcich k odpáleniu míny. Vo väčšine hier je možné level reštartovať a s nadobudnutými vedomosťami o lokalizácii nebezpečenstiev ho jednoducho bez problémov vyriešiť. V hre Minesweeper je to však o trochu zložitejšie. Hra ponúka 130 levelov, pričom pri ich reštartovaní sa políčka rozmiestnia náhodne, takže ide v podstate o nekonečné kombinácie hry.

Minesweeper Genius si so svojim jednoduchým a pritom maximálne zábavným herným prevedením získa každého pamätníka retro hier, ktoré poznáme z 90. rokov minulého storočia. Moderné grafické spracovanie dodáva titulu príjemný kreslený nádych, ktorý je obohatený o strategické prvky, pri ktorých sa poriadne zapotíte. Neváhajte a vyskúšajte tento strategicko-arkádový titul.

  • Hra Minesweeper Genius je dostupná v App Store pre zariadenia s iOS

[appbox appstore id1310672317]

Minesweeper Genius

Související články

Dnes nejčtenější

.