Zavřít reklamu

Apple přesně před 12 lety poprvé ukázal ikonický Apple Store nacházející se na 5th Avenue v New Yorku. Apple Store byl až do 18. května 2006 ukrytý za černými plastovými stěnami, které postupně začali dělníci oddělávat, a tím odhalili jeden z nejočekávanějších Apple Storů na světě. Pod černými plastovými stěnami se ukrývala 32 stop vysoká skleněná krychle zdobená bílým logem nakousnutého jablka.

Apple Store Steva Jobse

Apple už před rokem 2006 otevřel několik ikonických prodejen, nicméně rozhodl se, že v roce 2006 ukáže originální a dechberoucí Apple Store, což se mu podařilo. Steve Jobs byl po celou dobu intenzivně zapojen do strategie Apple Storů. Apple Store na 5th Avenue nesly jeho otisky prstů. „Byl to opravdu Stevův obchod,“ řekl Ron Johnson, bývalý viceprezident retailu.

Jobs hledal vhodné architekty, kterým by svěřil výstavbu Apple Storu na 5th Avenue. Oslovil nakonec firmu Bohlin Cywinski Jackson, která navrhla a postavila obrovský dům pro Billa Gatese. Vzhledem k tomu, že prodejní plocha se nacházela v podzemí, kam vedl skleněný výtah, byla to pro architekty výzva. Jobs chtěl, aby vytvořili něco velkolepého, co by přilákalo zákazníky.

Apple Store na 5th Avenue se stal symbolem New Yorku

Architektonická společnost naplnila očekávání. Apple Store se stal opravdu nejpozoruhodnějším Apple Storem na světě a nejfotografovanějším místem v New Yorku. Brány veřejnosti otevřel 19. května 2006, tedy den poté, co do útrob obchodu mohl nahlédnout tisk. V den otevření se na místo přišla podívat i řada slavných osobností, jako například Kevin Bacon, Beyoncé, Kanye West, Spike Lee, Dave Chappelle a další.

Apple Store logo

Dnes nejčtenější

.