Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi milovníky videí na YouTube a sjíždíte je na iPhonu X s parádním OLED displejem, máme pro vás skvělou zprávu. Poté, co se totiž vývojáři v Googlu, respektive v YouTube, které pod Google spadá, rozhodli přidat podporu HDR videa na klasický web, přidávají tuto funkci i na iOS aplikace pro iPhone X. Díky tomu tak bude zážitek ze sledování videí na iPhonu X daleko záživnější.

Jestli nevíte, co přesně zkratka HDR znamená, zkusíme vám ji v pár řádcích vysvětlit. HDR, neboli High-Dynamic Range je technologie, která ve videích “vytváří”daleko živější barvy a celkově jejich lepší vykreslování. Obecně se tak dá říci, že obraz vylepšený technologií HDR je na pohled o poznání příjemnější sledovat. Tuto technologii však podporují pouze zařízení, které s ní mají kompatibilní zobrazovací panel, což však bohužel žádný z iPhonů s LCD displeji není. OLED displej iPhonu X však tuto technologii samozřejmě umožňuje. 

Videa s podporou HDR rozpoznáte velmi jednoduše. Stačí, když na svém iPhonu X navštívíte nastavení, ve kterém uvidíte v kolonce pro kvalitu obrazu vždy číselnou hodnotu (Například 1080p) a vedle ní právě zkratku HDR. Podporu HDR si samozřejmě můžete užít například i na jablečných televizích, skrze které si můžete streamovat filmy či seriály. Platí však, že je pro něj potřeba vlastnit nejnovější Apple TV 4K. Starší modely totiž touto technologií bohužel nedisponují. 

Novinku tedy určitě vyzkoušejte a případně nám do komentářů napište, zda jste ji na první pohled rozpoznali či nikoliv. 

iPhone-X YouTube FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější