Zavřít reklamu

Pretekársku sériu Real Racing od štúdií Firemint a Electronic Arts netreba predstavovať asi žiadnemu majiteľovi akéhokoľvek Apple zariadenia. Je až neuveriteľné, že od posledného dielu v znamení Real Racing 3 prešlo už 5 rokov. Počas uplynuej polovice dekády bol titul neustále updatovaný a zásobovaný stále novým herným obsahom. No aj napriek príchodu tretieho dielu, sú prví dvaja zástupcovia hernej série stále vyhľadávaní. Po príchode najnovšieho iPhonu X sa fanúšikovia domáhali optimalizácie hier pre iOS 11 a samotné prispôsobenie hry pre obrazovku vlajkovej lode Applu. Okrem Real Racing 3 sa dočkala vylepšenia aj dvojka, preto si pamätníci tejto hry môžu užiť automobilové preteky na obrazovke iPhonu X v celej svojej kráse.

Je ťažké uveriť, že ide o 7 ročnú hru, pričom jej popularita je stále dosť vysoká. Nejedná sa síce o špičkové grafické spracovanie, ktoré je možno porovnávať s novšími titulmi ako je napríklad GRID, no stále má čím zaujať. Ovládateľnosť a samotný gameplay je aj naďalej úžasný a hra vie výborne poslúžiť či už na cestách, alebo aj doma. Tento počin bol vyvinutý ešte za čias rozdielnych verzií pre iPhone a iPad. Nový update sa zameral práve na iPhonovú verziu. Vývojárom treba naozaj vzdať poklonu, pretože takýto odvážny krok sa v dnešnom svete len tak nevidí.

Ak ste sa s týmto skvelým racingovým titulom minuli, určite vám ho môžme viac než odporučiť. Samozrejme, smartfón neposlúži ako plnohodnotná herná platforma (aspoň zatiaľ nie) no hry podobné sérii Real Racing dokážu skutočne zaujať. Vyskúšajte arkádové preteky na vašom smartfóne, tentokrát aj s plnou optimalizáciou pre prípad, že ste majiteľom iPhonu X.

  • Titul Real Racing 2 s optimalizáciou pre iPhone X je dostupný v App Store

[appbox appstore id386568787]

Real Racing 2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější