Zavřít reklamu

Když vloni Apple představil prémiový iPhone X, zákazníkům vyrazila dech krom zajímavých upgradů i jeho vysoká cena. Ta je totiž pro mnoho lidí velmi limitující a od nákupu “desítky” je odradí. Asi se tak nebudete divit, že se mezi námi najdou i vychytralci, kteří se chtějí na snaze lidí ušetřit při nákupu iPhonu X co nejvíce obohatit. 

Jako nejjednodušší forma tohoto obohacení se jeví především pašování telefonů ze zemí, ve kterých jdou zakoupit za příznivější ceny. Čas od času se však ani tento přivýdělek zcela nezdaří a pašeráci skončí v rukou policistů. Přesně tento případ se stal nedávno na mezinárodním letišti Indira Gahdni v Novém Dillí. Indickým celníkům se tam totiž podařilo zadržet opravdu velkou rybu, která se do země snažila propašovat hned stovku iPhonů X.

Zadrženým pašerákem je 56letý muž, který pro levnější iPhony X létal do Dubaje. Tam jej totiž nákup základního 64GB modelu vyšel na 1165 dolarů, zatímco v Indii lze stejný model zakoupit za 1414 dolarů. Cenový rozdíl, který je zapříčiněný především kvůli nedávnému zvýšení tarifů a dovozních poplatků, je tedy opravdu znatelný a jejich prodejem by se tak pašerák velmi solidně obohatil. Místo toho si však nyní užije dlouhé vyšetřování a soud.

Indie, země Applu nezaslíbená

O Indii je ve spojení s Applem obecně v posledních měsících hodně slyšet. Jablečná společnost se totiž pokouší na tomto obrovsky lidnatém trhu co nejvíce prosadit, kvůli čemuž začala v Indii dokonce vyrábět iPhony SE a údajně i další “šestkové” modely. Díky tomu, že jsou iPhony vyrobeny přímo v zemi, totiž může Apple jejich ceny stlačit na poměrně nízkou úroveň, díky čemuž se stávají pro zákazníky atraktivnější.

Uvidíme, jak se tedy bude Applu v Indii dařit i nadále. Nedá se však očekávat, že v této zemi zaboduje jinak než levnými smartphony. Například cena za již zmíněný iPhone X představuje zhruba 20 až 30 % průměrného ročního příjmu Indů. 

Související články

Dnes nejčtenější