Zavřít reklamu

Jednou z nejdiskutovanějších novinek po představení iPhonu X byl bezesporu nový autentizační systém Face ID. Jablečná společnost se totiž kvůli výraznému zvětšení displeje odhodlala k odstranění ikonického kulatého Home Buttonu, kvůli čemuž však zahubila i perfektně fungující Touch ID. Jako náhradu proto vytvořila systém pro rozpoznávání obličeje, kterému však zprvu mnoho lidí nevěřilo. Postupem času se ale ukázalo, že sázka na Face ID je trefa do černého a bezpečnost ním rozhodně neutrpěla. A právě tato technologie se dočká s příchodem iOS 12 příjemného vylepšení.

Pokud jste majiteli iPhonu X, určitě jste si všimli, že se vám jej podaří odemknout vždy jen v případě, že je telefon umístěn vertikálně, tedy v orientaci na výšku. Právě to by se však mělo podle japonského portálu Macotakara změnit, jelikož s příchodem iOS 12 začne Face ID zvládat i odemykání při horizontálním umístění, čili na šířku. 

Face ID

Předpřipraveno pro nový iPad

Přidání podpory horizontálního odemykání by mohlo dávat smysl především u chystaných bezrámečkových iPadů Pro, které budou též technologií Face ID disponovat. Jejich majitelé by tak nemuseli zařízení například zbytečně zvedat ze stolu v případě, že by jej měli umístěné ve stojanu na šířku. 

Koncept bezrámečkového iPadu X:

Doufejme, že se tedy Apple pro tento upgrade skutečně rozhodl a za necelý měsíc nám jej na vývojářské konferenci WWDC představí. Právě tam totiž poprvé spatříme nové operační systémy, které začne Apple záhy testovat a připravovat je na vypuštění spolu s novými iPhony připravovanými na září. 

Face-ID
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější