Face ID dostane s příchodem iOS 12 zajímavé vylepšení

Jednou z nejdiskutovanějších novinek po představení iPhonu X byl bezesporu nový autentizační systém Face ID. Jablečná společnost se totiž kvůli výraznému zvětšení displeje odhodlala k odstranění ikonického kulatého Home Buttonu, kvůli čemuž však zahubila i perfektně fungující Touch ID. Jako náhradu proto vytvořila systém pro rozpoznávání obličeje, kterému však zprvu mnoho lidí nevěřilo. Postupem času se ale ukázalo, že sázka na Face ID je trefa do černého a bezpečnost ním rozhodně neutrpěla. A právě tato technologie se dočká s příchodem iOS 12 příjemného vylepšení.

Pokud jste majiteli iPhonu X, určitě jste si všimli, že se vám jej podaří odemknout vždy jen v případě, že je telefon umístěn vertikálně, tedy v orientaci na výšku. Právě to by se však mělo podle japonského portálu Macotakara změnit, jelikož s příchodem iOS 12 začne Face ID zvládat i odemykání při horizontálním umístění, čili na šířku. 

Face ID

Předpřipraveno pro nový iPad

Přidání podpory horizontálního odemykání by mohlo dávat smysl především u chystaných bezrámečkových iPadů Pro, které budou též technologií Face ID disponovat. Jejich majitelé by tak nemuseli zařízení například zbytečně zvedat ze stolu v případě, že by jej měli umístěné ve stojanu na šířku. 

Koncept bezrámečkového iPadu X:

Doufejme, že se tedy Apple pro tento upgrade skutečně rozhodl a za necelý měsíc nám jej na vývojářské konferenci WWDC představí. Právě tam totiž poprvé spatříme nové operační systémy, které začne Apple záhy testovat a připravovat je na vypuštění spolu s novými iPhony připravovanými na září. 

| | Zdroj
14
Leitz

Diskuze

  Matěj Nguyen

  Hlavně by bylo dobrý, kdyby se mohl přidat druhej xicht se slunečními brýlemi.

  Reagovat
  Marek Dostál

  Daj si okuliare na seba a ak ti to neodomkne tak zostaň v tej polohe a len napíš pin a vo väčšine prípadov by ti to malo už na druhý pokus odomknúť aj s nimi.
  Ak ich nemáš cez polovicu hlavy tak by si nemal mat problém.

  Reagovat

  používám dvoje brýle na čtení, troje sluneční, s žádnými není problém telefon odemknout. Dokonce ani v lyžařské helmě a slunečními brýlemi nebyl problém. Jen s lyžařskými brýlemi jsem pohořel. V nich jezdím, ale zcela vyjimečně.

  Reagovat

  Spis radeji at si zlepsi ty LCD mlade vcera vypovedelo X slusnym stylem…. proste zacla blbnout dotykova plocha a ani pres DFU obnove je to porad stejny… takze jim to jdu dneska rozbit o hlavu do Istyle. Kdyby nejaky zeleny pruh ale na plose si dela telefon co chce jako by nejakej duch se dotykal displeje a ikony trepe se to v pozadi jak kdyby se ten telefon zblaznil … at si face ID strci do….. a venujou se poradne jinym vecem…

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz