Zavřít reklamu

Když Apple přibližně před rokem a půl představil AirPods, okamžitě se těšila obrovské pozornosti, a to jak z řad příznivců, tak i kritiků. Nicméně už tehdy mnozí sluchátkům předpovídali slibnou budoucnost, kterou svým posledním výrokem potvrdil Tim Cook. Právě vzhledem k úspěchu a bezdrátové budoucnosti bylo jen otázkou času, než se podobnými sluchátky pochlubí i konkurence, především pak čínské společnosti. Nedávno tak svojí kopii AirPods vytasil Huawei, který představil sluchátka FreeBuds. Nyní se k němu přidal Meizu, jehož inspirace u Applu je zjevná, ale ne tak do oka bijící. Navíc mají sluchátka čím zaujmout.

Meizu Pop, jak se zcela bezdrátová sluchátka od Meizu nazývají, jsou jakýmsi křížencem mezi AirPods a Gear IconX. Zatímco design pecek si výrobce vypůjčil od Samsungu, pouzdro je až nápadně podobné tomu od AirPods – ačkoli nemá úplně stejný tvar, styl otevírání, pant a zadní tlačítko jsou v podstatě totožné. Meizu se však rozhodlo posunout svá sluchátka na vyšší úroveň, a tak pouzdro lze dobíjet nejenom skrze USB-C port, ale také pomocí bezdrátové nabíječky. Právě podporu bezdrátového nabíjení pro AirPods oznámil Apple už na podzim minulého roku, zatím jsme ale žádných změn nedočkali.

Pouzdro k Meizu Pop disponuje baterií o kapacitě 700 mAh a zvládne sluchátka dobít celkem 4krát. Samotné pecky pak v sobě ukrývají 85mAh baterii, která údajně vydrží 3 hodiny. Právě výdrž je na první pohled pravděpodobně to jediné, čím Pop za AirPods zaostávají. Sluchátka se totiž chlubí voděodolností IPX5 a překvapivá je i cena, kdy Meizu si sluchátka cení na 79 dolarů, co je v přepočtu přibližně 1 700 Kč, tedy téměř třikrát méně ve srovnání s oficiální cenou AirPods. Na pulty evropských prodejců by se Meizu Pop měly podívat v průběhu června.

Meizu Pop FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější