Zavřít reklamu

Apple AirPods se mezi lidmi těší větší a větší popularitě. CEO společnosti Apple při oznámení finančních výsledků za první kvartál letošního roku o sluchátkách prohlásil, že jsou neuvěřitelně populárními. Co se ale prodejů jako takových týče, Apple nezveřejnil podrobnější informace.

Je zde ale způsob, kterým můžeme zjistit, jak se zhruba Applu prodeje bezdrátových sluchátek daří. AirPods jsou v prodejní hierarchii Applu zařazeny do kategorie „Ostatní produkty“. Když společnost Apple na začátku května oznamovala své tržby, šla vyčíst částka ve výši 3,9 miliard dolarů plynoucí právě z této kategorie. Hodnota znamenala 38% procentní nárust tržby oproti předchozímu čtvrtletí a dle Applu 90% této hodnoty tvořily prodeje Apple Watch, HomePod, Apple TV a AirPods. Zároveň Apple dodal, ač by sdělil konkrétnější údaje, že prodeje AirPods a Apple Watch dosáhly nového maxima.

Sluchátka AirPods jsou neuvěřitelně populární a můžeme je vidět kolem sebe stále častěji – v tělocvičnách, kavárnách a všude, kde si lidé rádi užívají hudbu.“ řekl během tohoto týdne Tim Cook.

Analytici společnosti Barclays nedávno odhadovali prodej až 30 milionů AirPods v roce 2018. Kolegové z KGI byli krapet zdrženlivější a tipují 26 – 28 milionů. Pravda může být tedy zhruba někde uprostřed, což je však pořád opravdu skvělé číslo a jen potvrzuje to, že tah Applu vytvořit bezdrátová sluchátka byl správný a cena, za kterou je prodává jakbysmet.

AirPods zakoupíte v například na Alza.cz za cenu 4990 korun. Podle spekulací na sebe nové AirPods nenechají dlouho čekat a mohli bychom se jich dočkat již v tomhle roce. Oproti současným modelům by sluchátka měla disponovat voděodolností a funkcí „Hey Siri“. Zda tomu tak však bude ukáže až čas.

airpods-fb-4

 

Související články

Dnes nejčtenější

.